Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fenomen „Ludzi Boga”

Nagrodzony Grand Prix w Cannes film nie przestaje zaskakiwać i budzić gorących emocji. Zaskakuje skala jego sukcesu – kameralny film oparty na prawdziwej historii mnichów z klasztoru w Algierii zobaczyło tylko we Francji ponad 3 miliony widzów. Także krytycy nie szczędzili „Ludziom Boga” pochwał.

Entuzjastyczne recenzje i grad nagród. W ostatnich tygodniach film Xaviera Beauvoisa otrzymał 3 nagrody Lumier, w tym za najlepszy film roku pokonując m.in. „Autora widmo” Romana Polańskiego a także aż 11 nominacji do najważniejszych filmowych nagród we Francji - Cezarów.

Wszyscy są zgodni, że sukces „Ludzi Boga”, oprócz świetnej realizacji, bierze się z niesłychanie silnych emocji, które ten film budzi w widzach. Jego skromni bohaterowie i ich płynąca z wiary niezłomna postawa stały się dla milionów inspiracją i wzorem. Także w Polsce, gdzie po pierwszych przedpremierowych pokazach „Ludzie Boga” zbierają świetne opinie widzów. Poniżej opinie o filmie Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze, twórców m.in. „Mojego Nikifora” i „Placu Zbawiciela”, który mieli okazję zobaczyć obraz Xaviera Beauvoisa:

„Ten film jest opowieścią o ludziach, którzy zawierzyli... Nie cofnęli się przed wyzwaniem, przed losem. Bo dokąd uciec? Najważniejsze to mieć odwagę świadomie „spotkać się” ze swoim przeznaczeniem. Zmierzyć się z przyszłością to spotkać się z samym sobą. Piękne, dojrzałe, wzruszające kino. Perła, która przypomina po co oglądamy i robimy filmy. Przypomina kim jesteśmy, jeśli tylko w to uwierzymy... Wielki Skromny Film. ”
Joanna Kos-Krauze


„Z każdą minutą wzrasta podziw i zdumienie: ośmiu współczesnych Apostołów składa w ofierze życie – przełamując słabości, wstępują na drogę Chrystusa, swego Mistrza. To zdarzyło się naprawdę, wczoraj, w Algierii! 3 miliony widzów w ateistycznej Francji! Film o wierze czystej jak źródlana woda. Kwadrans standing ovation w Cannes. Fenomen w czasach zwątpienia. ”
Krzysztof Krauze


liczba odsłon: 2445 | dodano: 2011-01-28 12:59:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook