Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Eurotrip for Young
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dziewięcioro młodych ludzi 27 lipca wyruszy wspólnie z Poznania do Madrytu na Światowy Dzień Młodzieży w ramach projektu „Eurotrip for Young". Podróżując specjalnie przygotowanym busem przez 9 państw, będą realizować swoje marzenia, ale także pomagać Fundacji „Mam Marzenie".

Wszyscy uczestnicy projektu są wolontariuszami tegorocznego ŚDM. − Kiedy wiosną tego roku zostałem wolontariuszem ŚDM, zacząłem się zastanawiać, jak dotrzeć do stolicy Hiszpanii – wyjaśnia w rozmowie z KAI pomysłodawca projektu Sebastian Waligórski. − Na forum internetowym dla wolontariuszy ŚDM rzuciłem hasło: Czy ktoś chciałby pojechać busem? Było wielu chętnych, ale nikt nie miał pojazdu – dodaje. Waligórski wpadł wtedy na pomysł, aby przygotować projekt pod nazwą „Eurotrip for Young". Jego 9-osobową ekipę wyłonił spośród 60 wolontariuszy ŚDM, którzy wyrazili chęć dołączenia do niego. Uczestnicy projektu pochodzą z Poznania, Warszawy, Lublina oraz Obornik Wlkp. i mają od 18 do 25 lat. Uczą się lub studiują, a każdy z nich zna przynajmniej dwa języki obce i ma doświadczenie w pracy społecznej oraz wolontariacie.

Uczestnicy projektu będą podróżować do Madrytu 9-osobowym busem, który będzie mobilną reklamą naszej ojczyzny. Samochód przystrojony został w barwy Polski, ale także w logo ŚDM, aby było widać dokąd udają się jego pasażerowie. Młodzi ludzie zamierzają także mówić spotkanym osobom o ŚDM i pokazywać im młode oblicze Kościoła. Podczas podróży planują również nagrać dwa reportaże. Pierwszy, ukazujący Światowe Dni Młodzieży „od kuchni", widziane oczami wolontariuszy, kolejny − relacjonujący przebieg ich wyprawy i przedstawiający, jak żyją mieszkańcy krajów, które przemierzą.

Projekt „Eurotrip for Young", który swoim honorowym patronatem objęło Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, ma na celu niesienie pomocy innym. Jego uczestnicy chcą nadać mu jak największy rozgłos, aby po jego zakończeniu sprzedać busa, którym będą podróżować. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz Fundacji „Mam Marzenie". Młodzi ludzie pragną też, aby ich wyprawa przez Europę była podziękowaniem za pontyfikat polskiego papieża. Co więcej, by stała się ona odpowiedzią na jego słowa: „Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła!". Przez miesiąc podróżowania będą więc szczególnie starali się spełnić nadzieje, jaki pokładał w młodych bł. Jan Paweł II. Wszystkich zainteresowanych szczegółami wyprawy jej uczestnicy zapraszają na swoją stronę internetową: www.eurotrip4young.pl.


liczba odsłon: 1297 | dodano: 2011-07-26 21:36:39

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook