Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bramy Wiary – święto ludzi wiarygodnych
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach 25-28. kwietnia 2013 po raz kolejny odbędą się wiosenne spotkania z wiarą i kulturą organizowane przez Duszpasterstwo Dominikańskie Beczka. W tym roku otrzymały one nazwę „Bramy Wiary” i w ich ramach odbędą się na terenie Krakowa m.in.: pokaz teatralny, spotkania z ciekawymi ludźmi sztuki i nauki, pokaz filmów, gra miejska, konkurs fotograficzny, koncert muzyczny.

Czwartkowe popołudnie 25 kwietnia upłynie na rozważaniach dotyczących sztuki religijnej, jej wpływu na naszą wiarę i tego, czy żyjemy nią na co dzień. Również tego dnia będzie można zetknąć się z postawami ludzi, którzy poprzez swoje życie mężnie i z pełnym poświęceniem głoszą Chrystusa. Jako ostatnie wydarzenie czwartku zainteresowanych czeka spektakl grupy teatralnej "Pod natchnieniem”.

Drugi dzień "Bram Wiary" będzie skoncentrowany zarówno na miejscu wiary w nauce, jak i nauki w wierze. Prowadzący i słuchacze spotkań będą zastanawiać się nad odpowiedzią na pytania: Czy wśród naukowych teorii jest miejsce dla Boga? Czy wiara i nauka to rzeczywiście tak odseparowane od siebie sprawy? Czy istnienie Boga można udowodnić? Dzień zakończy się nocnym zwiedzaniem Bazyliki Św. Trójcy.

W sobotę, 27 kwietnia, obok debat o wierze i Kościele w różnych aspektach, na Małym Rynku w Krakowie odbędą się zajęcia dla dzieci i warsztaty rękodzieła, a wieczorem koncert zespołu New Life’m. „Bramy Wiary” zakończy niedzielna procesja oraz msza święta w Bazylice Św. Trójcy na ul. Stolarskiej 12. Patronem honorowym wydarzenia jest Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.


liczba odsłon: 785 | dodano: 2013-04-23 14:57:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook