Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bibleing przed molo
Nie mogę wyświetlić obrazka

Przed najdłuższym molo w Polsce 16 czerwca odbył się tzw. Bibleing. Jest to akcja ewangelizacyjna zapoczątkowana przez warszawskich jezuitów. Polega na czytaniu w ciszy Pisma Świętego w miejscach publicznych – możliwie najbardziej zaskakujących i zatłoczonych. Punktualnie o godz. 17.00 grupa młodych ludzi, którym towarzyszył o. Piotr Kropisz, usiadła w kółku plecami do siebie i w ciszy rozpoczęła czytanie Ewangelii.

Biorący udział w akcji wzbudzili zainteresowanie przechodniów. „Wiele osób zastanawiało się czy czytamy książki. Część zauważyła, że jest to Pismo Święte. Prowokacyjne pytania, o które właśnie nam chodzi:Czy ja medytuję Słowo Boże? Czy je znam? Czy mam odwagę publicznie przyznać się do swojej wiary? – zostały zasiane w sercach ludzi” – komentuje Paulina Wiśniewska, współorganizatorka wydarzenia. Po ok. 15 minutach wszyscy wstali i podzieli się własną interpretacją przeczytanego fragmentu Ewangelii oraz osobistą refleksją na temat Bibleingu.

To nie pierwsza tego typu akcja ewangelizacyjna w Trójmieście. 27 maja Bibleing odbył się pod Neptunem w Gdańsku. „Na pewno większość przechodniów była zszokowana grupką ludzi siedzącą w centrum miasta, oglądali się, niektórzy zaczepiali i pytali, co robimy, kim jesteśmy. Naturalnie odpowiadaliśmy na pytania tych osób i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w wydarzeniu razem z nami. Reakcje były więc raczej pozytywne” – odpowiada Wiśniewska. Bibleing to modlitwa w zgiełku ulic, spotkanie z Bogiem w sercu miasta. Informacja o następnej akcji pojawi się wkrótce na profilu www.facebook.pl/BibleingGdansk

jah / Sopot


liczba odsłon: 1242 | dodano: 2013-06-19 11:33:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook