Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bezduszne zabijanie Świąt

Kto bardziej spostrzegawczy dostrzegł dziś płatki śniegu za oknem. Zima przyszła, a wiadomo, zima kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, że to Boże Narodzenie też już przyszło – nawet szybciej niż śnieg. Pomyśli ktoś, że zwariowałam – ale to nie ja! To ludzie od „wizerunku hipermarketów”.

Bo kto normalny ubiera choinkę trzeciego listopada?! A właśnie, jak ktoś nie wie jaka jest tegoroczna „choinkowa” moda – wystarczy wejść do któregokolwiek z hipermarketów. Dla mnie osobiście to brutalne i okrutne zabijanie świąt. Demaskowanie Św. Mikołaja dla pieniędzy. Bo kiedyś przynosił radość i prezenty, a dziś – w listopadzie jest żałosnym krasnalem, na którego nie czekamy z niecierpliwością, lecz czekamy, aż drugiego stycznia zamienią go na Królika Wielkanocnego.

Dlaczego ludzie – tak naiwnie godzą się na ten bezduszny, bezuczuciowy, chory w przekazie marketing? Czyżbyśmy sami byli cyborgami bez serc? Czy los świąt musi być taki okrutny, a same święta bezpłciowe przez listopadowo – choinkowy blask?

Współczuję ludziom, dla których Boże Narodzenie to TYLKO marketing. Nie godząc się na to – omijam duże sklepy – ja czekam na PRAWDZIWE BOŻE NARODZENIE!

 

Asik

 


liczba odsłon: 3847 | dodano: 2008-11-21 20:51:50

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook