Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Archidiecezjalne Dni Młodych - Barlinek 2016
Nie mogę wyświetlić obrazka

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r., z udziałem Ojca Świętego Franciszka, Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Miasto i Gmina Barlinek oraz Starostwo Powiatowe w Myśliborzu organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Barlinku. Spotkanie będzie częścią obchodów XXXI ŚDM i będzie przeżywane pod hasłem zaproponowanym przez Papieża Franciszka: „Błogosławieni miłosierni” (Mt 5,7). Organizatorzy przewidują, że – podobnie jak w latach ubiegłych – weźmie w nich udział ponad 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Niemiec: z Berlina i Bambergu.

Program Dni Młodych będzie się składał z różnych spotkań modlitewnych, projektów artystycznych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdą się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Barlinka, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościołach parafialnych, koncerty i spotkania w małych grupach. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta. Uczestnicy Dni Młodych wezmą udział również w warsztatach tematycznych m.in.: biblijnych, breakdance, brewiarzowych, carvingu, decoupage, dziennikarskich, ewangelizacyjnych, filcowania, fotograficznych, grawerowania, hipoterapii, kulinarnych, liturgicznych, malarskich, medycznych, Nordic Walking, origami, quillingu, szydełkowania, tanecznych, teatralnych, wędkarskich i wokalnych. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł wybrać warsztat spośród 53. zaproponowanych, różnych zajęć warsztatowych. Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Barlinek City Tour, na który składać się będą m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, Nordic Walking, kajaki oraz gry i zabawy. Dni Młodych ubogacą występy chrześcijańskich zespołów muzycznych: Som Gorsi i Wyrwani z Niewoli oraz tradycyjnie Schola Vivaldi.

– Do udziału w Dniach Młodych zapraszamy młodzież całej Archidiecezji, a w szczególności młodzież jadącą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów, służbę liturgiczną, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholi i zespołów muzycznych oraz innych grup parafialnych. Nasze zaproszenie kierujemy w szczególny sposób do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania. Udział w spotkaniu potwierdziła także niemiecka młodzież z Bambergu – zachęcają organizatorzy.

Elektroniczne zapisy uczestników na Portalu Młodych Ichtis.info (www.zapisy.ichtis.info) rozpoczęły się 13 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Powstał także oficjalny profil Archidiecezjalnych Dni Młodych na portalu społecznościom Facebook.


***

Archidiecezjalne Dni Młodych w Internecie:
Oficjalna strona Dni Młodych: www.ichtis.info (dział „Dni Młodych Barlinek 2016”)
Facebook: www.facebook.com/archidiecezjalnednimlodych
You Tube: www.youtube.com/user/ichtisinfo
Fotogalerie: www.ichtis.info/fotogalerie/39


liczba odsłon: 3575 | dodano: 2016-03-18 15:54:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook