Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

12 młodych na obiedzie z Papieżem
Papież śmiał się i żartował – wspominają wczorajszy obiad z Benedyktem XVI przedstawiciele młodzieży wszystkich kontynentów. Wytypowani przez lokalne konferencje episkopatów uczestnicy XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney spotkali się z Ojcem Świętym w Sali Przyjęć Domu Katedralnego w piątek ok. godz. 12.30.
Przedstawiciel młodzieży australijskiej, 21-letni Craig Ashby powiedział, że podczas posiłku papież śmiał się. Stwierdził, że jest on „normalnym gościem”. Mieszkaniec Nowej Południowej Walii dodał też, że jest „poruszony” tym „wspaniałym doświadczeniem” i że jest to „coś, co można opowiedzieć wnukom”. Z kolei 25-letnia Ijeoma Jacinta Igwe z Nigerii przyznała, że patrząc na Benedykta XVI widziała Chrystusa. „Naprawdę, widziałam Chrystusa” – podkreśla Nigeryjka, dodając, że chciała, by „by ten posiłek nigdy się nie skończył”. Uważa, że był to wielki dar od Boga i czuje się teraz „przepełniona radością”. Pielgrzym z Papui Nowej Gwinei, 28-letni Gabriel Nangile opowiadał natomiast, że z początku czuł się zdenerwowany, ale papież stworzył bardzo przyjazną, uspokajającą atmosferę i zachęcił grupę do konwersacji. „Był tak dobry, tak miły, tak dowcipny” – wspomina Papuańczyk. „Jestem niezwykle wdzięczny i szczęśliwy” – dodał.

Oficjalny partner medialny ŚDM, gazeta „The Daily Telegraph” podaje, że dzisiejszy obiad składał się z trzech posiłków: słodkiej zupy ziemniaczano-gruszkowej, kurczaka z pieczonymi ziemniakami i groszkiem oraz ciasta owocowego. Każdy uczestnik posiłku przyniósł prezent dla papieża. Dostał on m.in. aborygeńskie ubranie, butelkę koniaku oraz płyty kompaktowe z muzyką klasyczną i tradycyjnymi pieśniami koreańskimi.

marf (KAI/The Daily Telegraph) / Sydney


liczba odsłon: 1528 | dodano: 2008-07-18 23:26:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook