Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Z góry wsparcie/ przyznaję otwarcie…” – płyta rapującego księdza
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ks. Jakub Bartczak – rapujący kapłan z Wrocławia nagrał kolejny hip-hopowy teledysk. Utwór „Modlitwa” promuje debiutancką płytę księdza, która ukaże się na przełomie września i października.

Utwór „Modlitwa” powstał po spotkaniach z młodzieżą, którą kapłan przygotowywał do bierzmowania. „Często przychodzili i się usprawiedliwiali, że mają dużo różnych zajęć, wiele innych spraw i nie mają czasu dla Pana Boga, nie mają czasu na modlitwę. Wtedy napisałem ten tekst” – mówi KAI ks. Jakub Bartczak. „Dziś wszystko ma się w zasięgu ręki, tysiące propozycji. Ludzie są istotami zmysłowymi – zwłaszcza młodzież – i skupiają się na tym, co fizyczne. Nie ma dziś czasu, żeby wejść głębiej” – dodaje rapujący kapłan. „Czasem wbrew wszystkim idź za Panem. Ilekroć się pomodlisz – wierz mi – wygrałeś!” – rapuje ks. Jabub Bartczak, który przekonuje, że w „zwariowanych” czasach modlitwa jest „lekarstwem”, „balsamem”. Kapłan zapewnia, że nikt nie zagłuszy potrzeby Boga, wyrytej głęboko w duszy człowieka: „Tego nie zagłuszysz, to jest wyryte głęboko w duszy – wołanie o dobro, miłość, wolność, szacunek, prawdę. Dzięki Ci Boże za łaski każde” – można usłyszeć w refrenie. Muzykę do tekstu ks. Bartczaka przygotował Mateusz „Nitro” Mularczyk. Realizacją teledysku zajęła się grupa Pitah Production. Klip powstał dzięki wsparciu Radia Rodzina. „Modlitwa” dostępna jest w serwisie YouTube od 2 września. Teledysk zanotował już ponad 40 tys. obejrzeń.

Na przełomie września i października można spodziewać się kolejnego teledysku. Wtedy też premierę będzie miała debiutancka płyta ks. Bartczaka. Na krążku „Powołanie” znajdzie się czternaście utworów. Ks. Jakub uważa, że to dobry sposób na ewangelizację, bo dziś wiele osób – więcej niż w jego pokoleniu – słucha tego typu muzyki. O ks. Jakubie Bartczaku zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy w Internecie ukazał się pierwszy jego teledysk. O rapującym kapłanie zachęcającym w ten sposób do lektury Pisma Świętego donosiły wówczas liczne media – elektroniczne i tradycyjne. Kapłan z Wrocławia wystąpił gościnnie w nagraniach kilu innych muzyków chrześcijańskich. W ostatnim czasie był też zapraszany na spotkania z młodzieżą, w czasie których rapował.Ks. Jakub Bartczak jest wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. Niegdyś znany również jako „Mane”; członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi Komplet, Drutz).


liczba odsłon: 1562 | dodano: 2013-09-09 14:56:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook