Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Od Słowa do Życia” – nowy miesięcznik liturgiczny
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Miesięcznik „Od Słowa do Życia” zawiera kompletne teksty liturgiczne na dany miesiąc, przy czym pierwszy numer obejmuje cały okres Wielkiego Postu (5 marca – 19 kwietnia). Czasopismo zawiera pełne teksty mszalne (czytania + modlitwy), wprowadzenie liturgiczne do każdego dnia, komentarze do każdego czytania, pytania do refleksji. „Tytuł naszego periodyku ‘Od Słowa do Życia’ wskazuje drogę, którą mamy do pokonania. Słowo, które słyszymy w liturgii – nie tylko w czytaniach, ale również to, które w naszym imieniu jest wypowiadane przez kapłana w formie modlitw – ma stawać się naszym życiem, ma je przemieniać i kształtować” – przekonują redaktorzy.

W dodatku na końcu każdego numeru czytelnicy znajdą teksty prefacji i modlitw eucharystycznych, które stanowią integralną część liturgii Mszy św. Redaktorzy w przyszłości planują opatrzyć komentarzami również te teksty oraz objaśnić znaki, gesty i postawy, z którymi spotykamy się podczas celebracji Eucharystii i innych sakramentów. Dzięki podręcznemu formatowi z wydawnictwa można korzystać zarówno w czasie prywatnej modlitwy, jak i w podróży. Wydawanie nowego miesięcznika liturgicznego rozpoczęło wydawnictwo paulistów Edycja Świętego Pawła. Redaktorem naczelnym „Od Słowa do Życia” jest ks. Daniel Łuka SSP, a redaktorem prowadzącym s. M. Iwona Kopacz PDDM. Prenumeratę można zamówić na stronie internetowej: www.odslowadozycia.pl.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1345 | dodano: 2014-02-07 10:43:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook