Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Myśli na ten czas" w TVP Kultura i TVP Historia
Nie mogę wyświetlić obrazka

Od 25 marca TVP Kultura i TVP Historia zapraszają na premierowe odcinki nowego cyklu rozważań pt. "Myśli na ten czas" przygotowanych specjalnie na okres Wielkiego Postu. 

„Myśli na ten czas” to rozważania o wierze, kulturze i sztuce, które prezentować będą zarówno osoby duchowne wyznania rzymskokatolickiego, protestanckiego i prawosławnego, jak i świeckie. To filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenia w kontekście Wielkiego Postu na słowa oraz dzieła wybitnych postaci religii i kultury, na wielkie malarstwo, muzykę i kino czy słynnych bohaterów literackich, na emocje i uczucia, jak radość czy miłość oraz postawy wobec pracy, nauki, odpowiedzialności i pokory. Wobec panującego obecnie w Polsce i na świecie poczucia niepokoju, strachu i niepewności jutra, autorzy przedświątecznych rozważań przekazywać będą słowa pokrzepiające i skłaniające do głębszej refleksji.

Wśród zaproszonych do udziału w cyklu znaleźli się historyk i historyk sztuki ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, dominikanin o. Paweł Kozacki, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński, teolog i duchowny prawosławny ks. Henryk Paprocki, krajowy duszpasterz środowisk twórczych i wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ks. Grzegorz Michalczyk, dr teologii ekumenicznej ks. Andrzej Luter, kierownik duchowy Opus Dei w Polsce ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski, filozof prof. dr hab. Robert Piłat, członek Instytutu Tomistycznego dominikanin o. Krzysztof Ośko, redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” dr Paweł Milcarek, członek Instytutu Tomistycznego o. dr Maciej Roszkowski, redaktor w wydawnictwie i kwartalniku „Więź” Ewa Kiedio oraz doktoranci Wydziału „Artes Liberales” UW Witalij Michalczuk i Łukasz Hajduczenia.

„Myśli na ten czas” – premierowe odcinki codziennie od 25 marca w TVP Kultura o godz. 20:00 oraz w TVP Historia o godz. 22:00.


 


liczba odsłon: 876 | dodano: 2020-03-27 13:52:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook