Dziś: czwartek, 2 lutego 2023
Imieniny: Maria, Mirosław, Joanna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Jezus żyje” – ekumeniczne rekolekcje na Profeto.pl
Nie mogę wyświetlić obrazka

W poniedziałek 20 stycznia, w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, na portalu Profeto.pl rozpoczynają się rekolekcje ekumeniczne online. Poprowadzą je: Natalia Niemen z Kościoła Chrześcijan Baptystów, duchowny greckokatolicki ks. Paweł Potoczny, sercanin ks. Michał Olszewski oraz muzyk Bartek Jaskot z Kościoła rzymskokatolickiego.

Przewodnim motywem rekolekcji będzie hasło: „Jezus żyje”. Jak zauważa Natalia Niemen, „zdanie to często widzimy na banerach wiszących przy kościołach czy towarzyszy ono wielu akcjom ewangelizacyjnym. Słowa „Jezus żyje” bombardują nasz świat, co z jednej strony jest dobre, ale przez to też stały się sformułowaniem, nad którym rzadko się zatrzymujemy”. Okazją do zatrzymania się nad sensem tego sformułowania mają być właśnie rekolekcje proponowane przez portal Profeto.pl. Każdy z prowadzących z perspektywy własnych doświadczeń opowie, co słowa „Jezus żyje” znaczą dla niego. Ks. Michał Olszewski SCJ, odwołując się do historii Filipa opisanej w Dziejach Apostolskich (por. Dz 8, 4-13), będzie przekonywać, że i dziś żywy Bóg działa z taką samą mocą i czyni takie same znaki, jak u początków chrześcijaństwa. Bartek Jaskot podzieli się natomiast z uczestnikami rekolekcji tym, dlaczego relacja z Jezusem jest dla niego tak fascynująca.

Ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny portalu Profeto.pl, podkreśla, że projekt ekumenicznych rekolekcji online to próba odpowiedzi na pragnienie Jezusa „aby byli jedno” – pragnienie, które tak silnie wybrzmiewa właśnie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. - Jest to także propozycja przygotowana szczególnie z myślą o osobach nie mających możliwości uczestniczenia w tych dniach w nabożeństwach ekumenicznych - dodaje. Na całość rekolekcji „Jezus żyje” będzie składać się osiem kilkuminutowych odcinków, publikowanych na Profeto.pl w poniedziałki, środy i piątki. Początek w najbliższy poniedziałek na portalu profeto.pl (www.profeto.pl).

kos / Warszawa

 


liczba odsłon: 2288 | dodano: 2014-01-19 11:47:52

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook