Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Boża kompania" – o silnych mężczyznach, którzy nie wstydzą się wiary
Nie mogę wyświetlić obrazka

Świadectwa żołnierza, ratownika TOPR, WOPR, taternika, alpinisty, strażaka, policjanta oraz innych mężczyzn, którzy nie wstydzą się swojej wiary w Jezusa Chrystusa, zawiera książka „Boża kompania” autorstwa Mateusza Pietrzaka z Czechowic-Dziedzic. Student teologii w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej zebrał świadectwa mężczyzn, którzy poprzez swój zawód lub hobby ukazują własne męstwo, odwagę i siłę, a jednocześnie są członkami Kościoła.

Pietrzak przyznaje, że jednym z fundamentalnych pytań, jakie przyświecały mu podczas pisania tej książki, była kwestia: czy w Kościele jest miejsce dla silnych, pewnych siebie facetów? Wśród bohaterów książki są m.in. członkowie grup rekonstrukcyjnych Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, żołnierz, ratownicy WOPR oraz GOPR, alpinista, taternik, ratownik medyczny. „Są to świadectwa piętnastu mężczyzn, którzy poprzez swój trudny zawód lub niebezpieczne hobby ukazują własne męstwo, stanowczość i siłę. Co najważniejsze, mają odwagę przyznać się w swoich środowiskach do wiary w Jezusa Chrystusa. To historie mężczyzn, którzy odnaleźli swoje miejsce w Kościele. Dla nich być żołnierzem Chrystusa oznacza z pasją wykonywać swoją pracę, nierzadko narażając własne życie. Codziennie walczyć ze swoim zmęczeniem, stresem, zniechęceniem. Walczyć o czas dla rodziny, o czas na modlitwę, o czas dla innych” – podsumował autor. Autor przyznaje, że „Boża kompania” jest owocem jego formacji w Ruchu Światło-Życie, w którym świadectwo jest ważnym elementem życia.

Przedmowę do książki napisał krakowski jezuita o. Grzegorz Kramer. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Edycja św. Pawła. Projekt „Boża Kompania” był związany z przedsięwzięciem o nazwie „Banita” na Facebooku, który wspiera książkę swoim patronatem. Ponadto książkę promuje również profil „Akademia Animatora” skierowany do osób z Ruchu Światło-Życie.

Zapraszamy również na oficjalny profil książki na Facebook`u: www.facebook.com/bozakompania.

 

Informacje o książce:
Tytuł: Boża kompania
Autor: Mateusz Pietrzak
Ilość stron: 112
Cena:
Książkę kupisz w księgarni internetowej wydawnictwa. św. Pawła.


liczba odsłon: 2805 | dodano: 2015-02-05 12:30:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook