Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zaproszenie na spotkanie Taizè w TV Polonia
Archidiecezja Poznańska będzie zapraszać na Europejskie Spotkanie Młodych za pośrednictwem telewizji. Dwie najbliższe transmisje Mszy św. na cały świat za pośrednictwem Telewizji Polonia odbędą się właśnie z Poznania. W najbliższą niedzielę liturgii przewodniczyć będzie brat Marek ze wspólnoty Taizè, a 22 listopada abp Stanisław Gądecki.
Przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych wkroczyły już w ostatnią fazę. Bracia z Taizè i wolontariusze odwiedzili już wszystkie parafie Poznania i okolic, uczestniczą także w spotkaniach we wszystkich większych miastach Polski. Oczekuje się, że w Poznaniu na przełomie roku zbierze się 70 tysięcy młodych ludzi.

– Chcemy mówić jak najwięcej o Taizè, dlatego podjęliśmy decyzję, że najbliższą Mszę św. odprawi właśnie brat Marek – powiedział KAI biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Grzegorz Balcerek. Właśnie tego dnia poznańska parafia św. Anny gościć będzie u siebie braci z Taizè i wolontariuszy, którzy zachęcać będą do udzielenia gościny przybyszom z różnych krajów Europy.

Brat Marek, który wygłosi w kościele św. Anny także homilię, jest kapłanem rzymskokatolickim, wyświęconym w Poznaniu. Od trzydziestu lat przebywa we wspólnocie ekumenicznej w Taizè.

ms / Poznań
 


liczba odsłon: 1349 | dodano: 2009-11-14 18:00:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook