Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zakończyło się 33. Europejskie Spotkanie Młodych
30 tys. osób wzięło udział w zakończonym 1 stycznia w Rotterdamie 33. Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé. Do Holandii, na kolejny etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię” przyjechali nie tylko młodzi Europejczycy, wśród których najwięcej było Polaków, ale również młodzież z innych krajów świata, jak choćby z Republiki Południowej Afryki czy Kanady.
Spotkanie w Rotterdamie rozpoczęło się 28 grudnia od rejestracji przybyłych grup. Przed południem hale wystawowe Ahoy zapełniły się młodymi z całej Europy. Szybko okazało się, że podobnie jak w latach poprzednich, najliczniej podczas Europejskiego Spotkania Młodych reprezentowani będą Polacy. Do Holandii przyjechało ich aż 6 tys.

Młodzież uczestniczącą w Europejskim Spotkaniu rozlokowano na terenie ok. 150 parafii miasta i okolic. Były to nie tylko wspólnoty katolickie, ale także protestanckie. Każdy dzień Europejskiego Spotkania Młodych miał podobny program. Rano młodzież spotykała się we wspólnotach parafialnych. Poranna modlitwa to przede wszystkim śpiew, czytania z Pisma Świętego oraz modlitwa wstawiennicza. Następnie odbywały się spotkania w grupach dzielenia. Każdego wieczoru młodzi Europejczycy gromadzili się w halach Ahoy na wspólnej modlitwie z udziałem braci z Taizé. Wtedy też medytację wygłaszał przeor wspólnoty br. Alois.

Podczas wieczornej modlitwy 30 grudnia br. Alois zapowiedział, że kolejne Europejskie Spotkanie Młodych, na przełomie 2011 i 2012 r., odbędzie się w Berlinie w Niemczech. W rozmowie z KAI wyjaśnił, że zdecydowano tak, bowiem dotąd nie odbywało się tam Europejskie Spotkanie Młodych, „a jest to bardzo ważne miejsce w Europie”. „Odbywanie pielgrzymki zaufania przez Europę bez odwiedzenia Berlina jest niemożliwe” - powiedział przeor Wspónoty z Taizé.


liczba odsłon: 2254 | dodano: 2011-01-02 17:31:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook