Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zakończył się Przystanek Jezus
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zakończyła się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Młodzi ewangelizatorzy towarzyszyli swoim rówieśnikom uczestniczącym w festiwalu rockowym Przystanek Woodstock w Kostrzynie n. Odrą od 31 lipca do 7 sierpnia.

W tym czasie uczestnicy Przystanku Jezus ewangelizowali, pomagali swoim rówieśnikom, proponowali działania profilaktyczne przeciwdziałającą wykluczeniu społecznemu. Poprzez modlitwy, rekolekcje i warsztaty młodzi katolicy przygotowali się na spotkanie z uczestnikami „Woodstocka" niekiedy zbuntowanymi, agresywnymi, lub uzależnionymi ale także z tymi, którzy poszukiwali prawdy w życiu.

Młodzi ludzie prezentowali m.in. twórczość sceniczną i projekcje wartościowych filmów, prowadzili spotkania dyskusyjne w ramach „laboratorium wiary" oraz „gość Przystanku Jezus". Młodzi wysłuchali rekolekcji bp. Edwarda Dajczaka, wykładów nt. chrześcijańskiej wizji seksualności kapucyna o. Ksawerego Knotza OFMCap i socjologa Jacka Kurzępy. Z uczestnikami Przystanku Jezus spotkał się biblista dr Henryk Knapik, ks. Grzegorz Herman duszpasterz polonijny z Francji, publicysta Jan Pospieszalski oraz s. Orencja Żak – misjonarka z Kamerunu.

W tym roku w Przystanku Jezus udział wzięło ponad 500 ewangelizatorów. Do wioski „przystankowej" przybyło ponad 200 osób duchownych. Hasłem tegorocznego „Przystanku Jezus" organizowanego przez Wspólnotę św. Tymoteusza było: „Nowa Pięćdziesiątnica – Nowa Ewangelizacja". Przystanek zakończył się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa zielonogórsko-gorzowskiego Stefana Regmunta 7 sierpnia.


liczba odsłon: 3210 | dodano: 2011-08-08 21:55:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook