Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Z odwagą idźcie w przyszłość
Papież Benedykt XVI wyraził radość, że rozpoczynające się w Poznaniu z udziałem braci z ekumenicznej Wspólnoty z Taize 32. Europejskie Spotkanie Młodych odbywa się w ojczyźnie Jana Pawła II.
„Drodzy młodzi ludzie, Ojciec Święty łączy się w modlitwie z wami, którzy na wezwanie Wspólnoty z Taize zgromadziliście się w Poznaniu, w ojczyźnie jego wielkiego poprzednika Jana Pawła II” – napisał w imieniu Papieża do uczestników czuwania sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał Tarcisio Bertone.

Najbliższy współpracownik Benedykta XVI zapewnia młodych Europejczyków, że „Papież prosi Ducha Świętego, by pomagał wam coraz lepiej poznawać wolę Boga i pogłębiać zaufanie do Niego, abyście z odwagą mogli iść w przyszłość i podejmować liczne wyzwania”.

„Papież obdarza was zaufaniem, abyście wychodzili naprzeciw ludziom, którzy przestali rozumieć Boga, szukają Go po omacku, czasem o tym nie wiedząc” – napisał watykański sekretarz stan. Zaznaczył, że "potrzeba im spotkania z prawdziwymi świadkami, aby zajaśniało im oblicze Chrystusa. Niech Bóg podsuwa wam gesty i słowa, które, po waszym powrocie do kraju, przybliżą innym nadzieję, która was ożywia i zapał, którym Duch Święty chce napełnić każde ludzkie życie!” – dodał kard. Bertone.

zas / Poznań
 


liczba odsłon: 1807 | dodano: 2009-12-30 14:17:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook