Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XXV Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów
Nie mogę wyświetlić obrazka

W tej edycji obowiązującym materiałem będzie Księga Rodzaju wraz ze wstępem i przypisami (Biblia Tysiąclecia, wyd. V). Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat (konkurs adresowany jest wyłącznie do chłopców).

Do udziału w konkursie zaproszeni są:
- uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych: I - szkoła podstawowa i gimnazjum; II - szkoła ponadgimnazjalna i starsi;
- drużyny liczące od 3 do 5 osób.

Każda parafia (a w finale diecezja) może być reprezentowana maksymalnie przez jedną drużynę i jednego uczestnika indywidualnego z danej kategorii wiekowej. Ponadto uczestnik indywidualny nie może być jednocześnie członkiem drużyny.

Konkurs rozgrywany będzie w dwóch etapach:
1) eliminacje diecezjalne, które odbędą się 10 marca 2018 r.
2) następnie laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach od 18 do 19 maja 2018 r.

Ponadto na finał ogólnopolski - z racji edycji jubileuszowej - zaproszeni są wszyscy, którzy w minionych latach wzięli udział przynajmniej w jednym konkursie, a których wiek przekracza dzisiaj 26 lat - zaproszenie skierowane jest także dla księży, którzy kiedyś uczestniczyli w konkursie jako ministranci. Dla tych osób będzie przygotowany konkurs podczas finału ogólnopolskiego (uczestnicy Ci nie podlegają eliminacjom diecezjalnym).

Główną nagrodą edycji jubileuszowej dla obu zwycięzców: indywidualnych oraz drużyny, będzie pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zgłoszenia na konkurs przyjmuje ks. Grzegorz Jankowiak, Referent Duszpasterstwa Służby Liturgicznej (e-mail: grjann@wp.pl, nr tel.: 510 443 887). Termin zgłoszeń upływa 31 grudnia br.


liczba odsłon: 786 | dodano: 2017-10-23 11:27:06

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook