Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XV Poznańskie Warsztaty Gospel
Nie mogę wyświetlić obrazka

Chór Gospel Joy zaprasza w dniach Festiwal Chórów Gospel oraz XV Poznańskie Warsztaty Gospel. Wydarzenia odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Poznaniu.

Warsztaty Gospel to 2-dniowe wydarzenie - weekend pełen gospelowych dźwięków oraz przesłania Gospel (Ewangelii). „Warsztaty Gospel to wydarzenie, które zmienia życia” – to hasło towarzyszy warsztatom nieprzerwanie, już od 2003 roku.

Poznańskie Warsztaty Gospel to m.in.:
- nauka radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych instruktorów z USA, UK i Polski;
- 3-głosowa harmonia – utwory uczone są w sekcjach sopranów, altów i tenorów; przy akompaniamencie zespołu grającego przez 2 dni na żywo;
- utwory uczone głownie w j. angielskim (ze względu na zagranicznych instruktorów), będą też utwory w języku polskim. Nie trzeba biegle znać j. angielskiego, teksty będą przetłumaczone w śpiewnikach, a wszystkie próby i koncert będą tłumaczone na bieżąco; znajomość angielskiego będzie jednak dużym ułatwieniem; nie będzie nut – utwory będą uczone wyłącznie ze słuchu;
- wydarzenie jest otwarte dla każdego – młodzieży i dorosłych – bez przesłuchań wstępnych, dla amatorów i profesjonalistów, dla osób, które nigdy nie śpiewały, jak i dla tych, które chcą rozbudować swój warsztat muzyczny;
- koncert finałowy przed kilkusetosobową publicznością, który jest zwieńczeniem weekendu pełnego mocy!

W tym roku z okazji Festiwalu „Gospelownia”, czyli podwójnego jubileuszu XX-lecia istnienia chóru Gospel Joy oraz XV Poznańskich Warsztatów Gospel organizatorzy przygotowali dwa dodatkowe wydarzenia: Konkurs Chórów Gospel, który odbędzie się w dniu 24 listopada br. oraz koncert chóru Gospel Joy w dniu 25 listopada br.

W wydarzeniach można wziąć udział indywidualnie i grupowo. Ceny biletów są różne, w zależności od wybranej opcji – wahają się od 10 zł do 100 zł. Szczegóły cenowe oraz zapisy znajdziecie TUTAJ.


***

Gospel Joy to energiczny, dynamiczny i radosny chór śpiewający muzykę gospel w języku angielskim i polskim. Chór istnieje od 1997 roku i występuje z pełnym składem instrumentalnym: klawisze, gitara basowa, perkusja. Tworzą go 49 osoby w wieku od 18 do 57 lat. Chórzyści są grupą przyjaciół, dla których główną inspiracją jest Bóg i Jego Słowo. W wolnych chwilach spotykają się, aby pośpiewać, potańczyć, czy pojeździć na łyżwach. Koncerty Gospel Joy są wyjątkowe, podczas każdego występu publiczność włącza się, śpiewając wraz z chórem proste piosenki gospel, co tworzy rewelacyjną atmosferę.

Gospel Joy występował z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), oraz przed 15-tysięczną publicznością na WOŚP. We wrześniu 2008 roku zespół wystąpił jako support przed koncertem największej gwiazdy muzyki gospel na świecie – Kirk Franklin w czasie Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie. W listopadzie 2013 roku został półfinalistą TVN Mam Talent. W lutym 2009 zespół pojechał na dwutygodniowe tournee po USA. Zaśpiewał 10 koncertów oraz sam wiele nauczył się od rdzennych czarnoskórych chórów gospel. W styczniu 2015 roku ponownie zawitał w Stanach Zjednoczonych.


liczba odsłon: 733 | dodano: 2017-10-02 10:51:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook