Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XI edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor
Nie mogę wyświetlić obrazka

W Tarnowie, w dniach 5-12 grudnia 2021 r., trwał XI edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor pt. „Wartość Życia”. W trakcie festiwalu odbył się także cykl debat, którym towarzyszy hasło „Oblicza wolności”.

– W czasach, w których prawie wszystko można obejrzeć na platformach streamingowych, albo w internecie sensem festiwali filmowych są spotkania i rozmowy. Wolność w sieci, granice wolności twórczej, pytania o bluźnierstwo czy ludzką wolność od i do – bardzo inspirują. Dodatkowo temat wolności politycznej i ekonomicznej nie tylko inspiruje, ale także rozpala – podkreśla o. Michał Legan OSPPE, dyrektor artystyczny festiwalu.

We czwartek na temat wolności w sieci debatowali prof. Monika Przybysz i Michał Kłosowski. Temat wolności od i do w festiwalowy piątek podjeli prof. Adam Regiewicz i Maja Bednarska. W sobotę o wolności ekonomicznej i politycznej rozmawiali Ewa Kiedio i Marcin Kędzierski, a w niedzielę o granicach w wolności twórczej Adam Woronowicz i ks. prof. Andrzej Draguła. Transmisja z każdej debaty na antenie Radia Profeto.

Warto podkreślić, że XI edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor „Oblicza Wolności” stawia pytania o to, czym jest wolność i jaka jest jej dzisiejsza definicja w tak szybko zmieniającym się świecie. Integralnym pytaniem jest także pytanie o kondycję współczesnego człowieka, który coraz częściej utożsamiany jest z różnym zniewoleniem – nie tylko na płaszczyźnie nałogów.

Pojęcia takie jak smartfonizm, martwica społeczna stają się dzisiaj zaprzeczeniem wolności człowieka. Czy zatem jesteśmy w pełni wolni? Gdzie jest granica bycia człowiekiem wolnym? Czy potrafimy ją wskazać? Co z wolnością polityczną, wolnością słowa, artystycznym wyrazem? Wolność, czyli co? – to pytanie, które stawiają twórcy festiwalu i będą szukać na nie odpowiedzi podczas trwania całego festiwalu, który odbywa się do 12 grudnia w przestrzeniach Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Wstęp na wydarzenia festiwalowe był bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należało zarezerwować sobie wejściówki. Szczegóły na stronie www.vvfestival.pl


liczba odsłon: 490 | dodano: 2021-12-12 18:49:40

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook