Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wystartowała mobilna wersja portalu profeto.pl
Nie mogę wyświetlić obrazka

Sercański Portal Ewangelizacyjny profeto.pl wystartował z mobilną wersją strony. Dzięki temu użytkownicy w każdej chwili za pomocą telefonu czy tabletu mogą sięgnąć po komentarze do Ewangelii z danego dnia, homilie, obejrzeć rekolekcje online czy poprosić kogoś o modlitwę, wpisując swoją intencję w e-kaplicy.

Misją portalu profeto.pl ma być głoszenie Słowa Bożego w przestrzeni Internetu. Dlatego większość proponowanych użytkownikom treści koncentruje się wokół Biblii i ewangelizacji. Cechą wyróżniającą ten portal są rekolekcje online, przygotowywane przez redakcję kilka razy do roku. Profeto.pl, oprócz komentarzy do Ewangelii czy homilii, proponuje również reportaże opowiadające o różnych inicjatywach ewangelizacyjnych czy osobach w nie zaangażowanych. Na stronie użytkownicy znajdą dział „Nauczanie Ojca Świętego Franciszka”. Mogą też codziennie obejrzeć Mszę św. online, czy skorzystać z e-kaplicy, gdzie wpisuje się swojej intencje bądź deklaruje modlitewne wsparcie.

Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym profeto.pl jest sercanin ks. Michał Olszewski. Duchowny tak wyjaśnia decyzję o wprowadzeniu mobilnej wersji portalu: „Od samego początku istnienia profeto.pl, czyli od listopada ubiegłego roku, zauważamy zwiększający się ruch na stronie, generowany przez telefony komórkowe i tablety. Stąd nasza odpowiedź w postaci mobilnej wersji portalu, którą można znaleźć pod adresem: m.profeto.pl". "Każdy, kto pragnie dotrzeć do codziennej Ewangelii i przeczytać kilka słów komentarza, może to teraz zrobić w prosty i szybki sposób. Wersja mobilna jest na tyle lekka, że wystarczy Internet 2G, by swobodnie modlić się codziennym słowem - w tramwaju, w autobusie, w korkach… Zależało nam na tym, żeby nasi użytkownicy – dosłownie – mieli profeto.pl pod ręką. Żeby mogli jednym kliknięciem przenosić się w świat Słowa Bożego oraz ludzi, którzy tym Słowem chcą się modlić i dzielić. Mam nadzieję, że wszyscy dzięki temu będziemy częściej i dłużej ze sobą, i z Bogiem” - dodaje ks. Olszewski.

kos / Warszawa


liczba odsłon: 875 | dodano: 2013-08-19 12:10:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook