Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wyjazd integracyjny wolontariuszy
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach od 3 do 5 lutego 2012 r. w Niechorzu odbył się wyjazd integracyjny dla młodzieży skupionej w wolontariacie Archidiecezjalnych Dni Młodych w Gryficach. Opiekunami wyjazdu byli ks. Sylwester Marcula, ks. Paweł Wiśniewski oraz p. Magdalena Halak. Celem zgrupowania było poznanie się i nabranie sił do wspólnej pracy podczas organizacji Dni Młodych. Młodzież chętna do współtworzenia Dni Młodych miała okazję wzajemnie się poznać, aby tym efektywniej pomagać w organizacji Dni Młodych w Gryficach.

Kilkunastoosobowa grupa wyjechała w piątek wieczorem do budynku Szkoły Podstawowej w Niechorzu. Spotkanie rozpoczęło się wspólnymi nieszporami i kolacją. Następnie uczestnicy poznawali się nawzajem poprzez zabawy integracyjne. Na zakończenie dnia odmówiono kompletę.

Następnego dnia młodzież poznawała cechy dobrego wolontariusza oraz odpowiadała na pytanie kim właściwie jest wolontariusz. Przez wspólna zabawę w „Wioskę Kaku" młodzi ludzie zauważyli, że nie można traktować innych jak gorszych od siebie. Po obiedzie wszyscy udali się na spacer brzegiem Morza Bałtyckiego. Centralnym punktem dnia była Eucharystia sprawowana przez ks. Sylwestra Marculę. Po kolacji młodzież bawiła się w kalambury odgadując religijne przysłowia. Dzień zakończono wspólnym odmówieniem komplety.

W ostatnim dniu wyjazdu wolontariusze spotkali się na wspólnej niedzielnej jutrzni. Młodzież podsumowując spotkanie dzieliła się przeżyciami. Wyjazd zakończyła Eucharystia sprawowana w kościele mariackim w Gryficach.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Niechorzu za umożliwienie wyjazdu dla młodzieży oraz Państwu Polanowskim za podarowanie kiełbas na posiłki.


Tekst: ks. Paweł Wiśniewski

Foto: Magdalena Halak

 

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 3970 | dodano: 2012-02-05 16:03:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook