Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wierni swojej wierze
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wspólnota koptyjska jest „wielkim przykładem i wzbogaceniem dla całej Austrii” – stwierdził arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn w cotygodniowym felietonie na łamach wielkonakładowej, bezpłatnej gazety „Heute”. Podkreślił, że Koptowie tworzą żywe wspólnoty, które również w cierpieniu i prześladowaniu pozostają „wierne swojej wierze”. W Wiedniu żyje 6 tysięcy członków tej wspólnoty wyznaniowej.

W swoim felietonie kardynał nawiązał też do bulwersującego opinię światową brutalnego ścięcia 21 koptów przez terrorystów z libijskiej gałęzi „Państwa Islamskiego”. „Niech krew koptyjskich męczenników pobudzi zaślepionych morderców do zastanowienia, a nas do większej odwagi wyznawania wiary chrześcijańskiej” – napisał przewodniczący episkopatu Austrii. W jego ocenie „mętne” przesłanie, przekazane w nagraniu wideo przez terrorystów, stanowi „wyraźną zapowiedź” , że są oni przeciw Europie, a zwłaszcza przeciw Rzymowi.

O tym, że zamordowanie egipskich chrześcijan zespoliło ich współwyznawców, mówił w Radiu Watykańskim rzecznik katolickiego episkopatu Egiptu ks. Rafik Greiche. „Wszyscy Egipcjanie, chrześcijanie i muzułmanie, uważają, że tych 21 ofiar to męczennicy za wiarę, gdyż na wideo widać, jak się modlą przed egzekucją” – powiedział kapłan. Zapowiedział, że niebawem w wiosce Samalut, z której pochodzą prawie wszyscy zamordowani, stanie kościół poświęcony męczennikom. Wszyscy mężczyźni pochodzili ze skromnych rodzin i wyjechali do Libii, aby pracując tam, pomagać swoim bliskim. „Byli to ubodzy ludzie, ale za to blisko Boga” – dodał ks. rzecznik. Według protestanckiego dzieła pomocy Open Doors, na kilka dni przed egzekucją porywacze sprawdzali jeszcze dokumenty swoich ofiar, aby upewnić się, czy naprawdę są oni chrześcijanami. Również członkowie rodzin uważają, że ich bliscy zostali zabici tylko dlatego, że byli chrześcijanami, a umierali ze słowami „Jezus Chrystus” na ustach.

ts (KAI) / Wiedeń/Kair


liczba odsłon: 1350 | dodano: 2015-02-26 12:51:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook