Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wielkopostne dni skupienia KSM
Nie mogę wyświetlić obrazka

W piątek, 10 marca 2017 r., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przybyła do Mrzeżyna na wielkopostne dni skupienia organizowane przez oddział KSM w Stargardzie przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie asystentem jest ksiądz Marcin Kózka. W spotkaniu uczestniczył również asystent diecezjalny KSM – ks. Piotr Raczyński.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej integracji. Było dużo śmiechu, ale przede wszystkim wiele radości z poznania nowych twarzy. Następnie uczestnicy w skupieniu udali się do kaplicy, aby wziąć udział w Eucharystii. Był także czas na wyjątkową konferencję, którą wygłosił specjalny gość – ks. Tomasz Romantowski. Ujął młodzież swoim pełnym optymizmu uśmiechem i ogromną wiarą w Opatrzność Bożą. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, gdy opowiadał swoje przygody z autostopowymi rekolekcjami, które wzbudziły w młodzieży podziw dla wielkiej dobroci Pana i tego, jak w każdym człowieku, który staje na naszej drodze możemy go poznawać. – Zadawał nam również wielokrotnie pytanie: kim jest dla Ciebie Jezus? Mieliśmy okazję rozważać je podczas adoracji w ciszy. Wpatrywaliśmy się w najpiękniejsze oblicze Jezusa, który przytulał nas do serca jak Dobry Pasterz swoją zagubioną owcę. Mieliśmy okazję dostąpić miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. W tym szczególnym czasie towarzyszyły nam relikwie naszej patronki – bł. Karoliny Kózkówny – mówią uczestnicy tych dni.

Nie zabrakło czasu również na rozrywkę. – W międzyczasie spotykaliśmy się, rozmawialiśmy, bo nie ma nic piękniejszego niż spędzać czas z drugim człowiekiem, zostawić wszystkie „zabawki” współczesnego świata gdzieś daleko i po prostu być razem we wspólnocie. Przyjaciele z oddziału KSM w Stargardzie zadbali o to, aby niczego nam nie zabrakło, a noc na pewno nie należała do najnudniejszych – dodają.
 
Drugi dzień rozpoczął się od jutrzni. W chwili medytacji wszyscy z zaangażowaniem rozważaliśmy list papieża Franciszka skierowany do młodych. Papież zachęca w nim do wyjścia w nieznane oraz  „zejścia z kanapy”. Po śniadaniu młodzież wzięła udział w pracy w grupach – była to kolejna okazja na rozważanie męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. – Ona jest dla nas wzorem piękna, czystości i miłości, bo dla Boga poświęciła swoje młode życie – deklarują młodzi KSM-owicze. Niecodziennym przeżyciem była również Droga Krzyżowa brzegiem morza oraz kontemplacja Boga w pięknie otaczającej przyrody.
 
–  Rekolekcje, z łac. recolligere oznaczają zbierać na nowo, powtórnie. Dla wielu z nas nie były to pierwsze rekolekcje w życiu, ale pragnęliśmy, aby na nowo zmieniły nasze życie, bo pragnieniem serca jest ciągłe odkrywanie Boga w innych ludziach i zdarzeniach. Jako młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragniemy na nowo odnawiać i wskrzeszać naszą wiarę, aby móc ją potem swoim przykładem przekazywać innym, bo nie ma nic piękniejszego, jak stać się narzędziem w ręku Boga, aby przez nas działał w drugim człowieku – podsumowuje Hanna Kołoszycz z KSM.


liczba odsłon: 702 | dodano: 2017-03-23 11:50:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook