Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wideokatechezy o pięciu przykazaniach kościelnych
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kolejną serię wideokatechez ewangelizacyjnych rozpoczął w tym tygodniu portal Profeto.pl. Tym razem cykl „180 sekund” poświęcony jest przykazaniom kościelnym. Katechezy głosi ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny serwisu.

„Przykazania kościelne jawią się nam często jako coś, co zostało nam narzucone, wymyślone nie przez Boga, ale przez ludzi, przez Kościół, który jest pojmowany jako firma czy instytucja. Spróbujemy przebrnąć przez pięć przykazań kościelnych i znaleźć w nich Pana Boga” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ zapraszając na kolejny cykl katechez ewangelizacyjnych przygotowanych przez portal Profeto.pl. Pierwsza część cyklu została zamieszczona na stronach portalu w poniedziałek, 3 listopada. Kolejne pojawiać się będą w czwartki i poniedziałki. Ks. Olszewski w ciągu trzech minut omawia poszczególne przykazania kościelne.

Ks. Michał Olszewski jest sercaninem, cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą, a także egzorcystą diecezji kieleckiej. Kieruje sercańskim portalem ewangelizacyjnym Profeto.pl. Portal Profeto.pl zadebiutował 6 listopada 2012 r. Swoją misję określa jako bycie amboną w Internecie, dlatego użytkownicy znajdą na nim, oprócz rekolekcji online, także komentarze do Ewangelii, homilie, lectio divina czy reportaże opowiadające o różnych inicjatywach ewangelizacyjnych. Na stronie można codziennie obejrzeć Mszę św. online czy skorzystać z e-kaplicy, gdzie wpisuje się swoje intencje bądź deklaruje modlitewne wsparcie. Portal ma także wersję mobilną oraz prowadzi radio internetowe. Jego wydawcą jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji.

pra / Kielce


liczba odsłon: 2470 | dodano: 2014-11-05 12:26:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook