Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Watykan: światowa premiera musicalu o Matce Bożej
Musical o Matce Bożej, zatytułowany „Maria z Nazaretu. Historia, która trwa”, którego prapremiera odbyła się we wtorek w Watykanie, spodobał się kardynałowi sekretarzowi stanu Tarcisio Bertone. „Widowisko bardzo mi się podobało. Wykonanie muzyki doskonałe, co podkreślała świetna akustyka Auli Pawła VI” - powiedział agencji ANSA najbliższy współpracownik Benedykta XVI, który udzielił przedsięwzięciu swego patronatu.
Obok kardynała Bertone miejsca zajęli m. in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu arcybiskup Claudio Maria Celli i przewodniczący Papieskiej Rady ds. kultury, arcybiskup Gianfranco Ravasi. Ten ostatni, pytany przez agencję o wrażenia, zastrzegł się, że nie czuje się powołany do oceny. „Jestem raczej miłośnikiem muzyki klasycznej” - powiedział abp Ravasi.

ANSA przypomina, że autorom musicalu radą służył znany włoski mariolog, ojciec Stefano De Fiores. Widowisko opowiada historię Maryi od dzieciństwa po śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Reżyserem spektaklu jest Maria Pia Liotta, która wraz z Adele Dorothy Ciampą napisała też libretto. Autorką scenografii, która w sugestywny sposób przeniosła widzów do Ziemi Świętej, jest Antonella Luberti.Po debiucie w Watykanie musical ma zostać zaprezentowany podczas tournee, prawdopodobnie po Europie i Ameryce Łacińskiej.

ml (KAI Rzym) / Watykan
 


liczba odsłon: 2005 | dodano: 2008-06-19 00:21:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook