Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Nowości wydawnicze z okazji Roku św. Pawła

Z okazji rozpoczynającego się 28 czerwca Roku św. Pawła polskie wydawnictwa katolickie wznowiły wydania Listów św. Pawła oraz przygotowały książki popularyzujące postać tego świętego. Nie brak także publikacji o charakterze pamiątkowym. Rok św. Pawła potrwa do 29 czerwca 2009 a główne obchody będą odbywały się w Bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie, gdzie znajduje się grób Apostoła.

Więcej…

 
„W drogę ze św. Pawłem” – wakacyjny cykl „Gościa Niedzielnego”

Reportaże z miejsc związanych ze św. Pawłem znajdą się w wakacyjnych numerach „Gościa Niedzielnego”. Do najnowszego numeru dołączona jest mapa podróży tego świętego. Inicjatywa tygodnika organizowana została z okazji rozpoczynającego się 28 czerwca Roku św. Pawła.

Więcej…

 
Lia Cerrito - Ziarnko mądrości

Tajemnicze zniknięcie figury św. Franciszka. Kradzież? Zbiorowa iluzja? A może Święty ożył i sam zszedł z ołtarza?

Więcej…

 
Wznowienie „Kuli i krzyża” G.K. Chestertona już w sprzedaży

"Kulę i krzyż”, książkę Gilberta K. Chestertona napisaną w 1909 roku, po kilkunastu latach od pierwszego polskiego wydania, wznowiło wydawnictwo FRONDA. Powieść przetłumaczyła Maria Skibniewska, znana z przekładu „Władcy pierścieni”. Pierwszy druk „Kuli i krzyża” w 1967 roku wstrzymała ówczesna cenzura.

Więcej…

 
Życie Duchowe - Duchowość singli

Letni numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest „Duchowości singli”. W numerze publikujemy między innymi: artykuł Stanisława Morgalli SJ pt. Kosztowny wybór, w którym autor przedstawia psychologiczne i duchowe konsekwencje życia singli, tekst Jacka Prusaka SJ o „powołaniu na singla”, a także rozważania Andrzeja K. Ładyżyńskiego, który zastanawia się, czy we współczesnym świecie możliwe jest „dobre życie razem”.

Więcej…

 
Janusz Poniewierski - Gesty Jana Pawła II

Mówiono o nim "Papież gestów". Tych spektakularnych ( takich jak wizyta w synagodze i w meczecie, prośba o przebaczenie za grzechy ludzi Kościoła, spotkanie w Asyżu i pielgrzymka do Ziemi Świetej...) i tych zwyczajnych ( takich jak przytulenie, uśmiech, ucałowanie ziemi i machnięcie ręka...). Dzięki tym pierwszym obdarzylismy go przydomkiem "Wielki", dzięki tym drugim - w kwietniu 2005 roku płakali po nim ludzie na całym świecie. Bo czuli ( a nie tylko wiedzieli), że ich kochał.     Janusz Poniewierski

Więcej…

 
“Dylematy młodości” to temat lipcowego numeru “Posłańca”

Znajdziemy w nim obszerny wywiad (Wieje nad Lednicą) Krzysztofa Ołdakowskiego SJ z o. Janem Górą OP, inicjatorem i organizatorem spotkań w Jamnej i na Polach Lednickich. Wśród interesujących tekstów o młodzieży są artykuły: Krzysztofa Koseły (Na progu nowego wieku), Ireny Ligęzy (Szukałem was...), Wiesława Słowika SJ (Dni Młodzieży na antypodach), Anny i Tomasza Stephanow (Sydney 2008 od kuchni), Mikołaja Foksa (Tylko dla zdeterminowanych), Magdaleny Guziak (Można inaczej), Marcina Czechowicza (Czy taka ma być młodość?), Anny Pobóg-Lenartowicz (Bł. Piotr Jerzy Frassati).

Więcej…

 
Mark E. Thibodeaux - Boże mam problemy

Boże, mam problemy to chyba pierwsza książka - poradnik na temat modlitwy, która uwzględnia przeżywane przez nas konkretne stany oraz okoliczności, w jakich się znajdujemy.

Więcej…

 
KS. ANDRZEJ PRZYBYLSKI - Gadu-g@du z księdzem

Kto szuka prawdy, prędzej czy później znajdzie Boga. O takie nieustanne poszukiwanie prawdy chodzi Autorowi prezentowanej książki. Znajdziemy w niej odpowiedzi na masę pytań, jakie postawili "Księdzu od studentów" młodzi - za pomocą internetowego łącza - na temat wiary, Pana Boga, Kościoła.

Więcej…

 
Beata Kanik - Trzymająć śmierć za rękę

Tysiące ludzi wygrało życie, ale tysiące chorych na raka przegrało, i o nich się mówi bardzo mało albo nie mówi się wcale. A ja do dziś pamiętam kolegów i koleżanki mojego syna z oddziału onkologicznego... To byli młodzi ludzie, walczyli o życie, o każdy dzień.

Więcej…

 
Ewangelia i codzienność [recenzja książki ks. Ryszarda K. Winiarskiego]

Na łamach lubelskiej Gazety Wyborczej recenzja książki ks. Ryszarda K. Winiarskiego "Echo Ewangelii" (Norbertinum 2008). "Jedyne, co się człowiekowi naprawdę w życiu udaje, to grzechy" - czytamy w "Sensie rzeczy utraconych", jednym z kilkudziesięciu zamieszczonych tekstów, lecz to wcale nie jest pochwała grzechu.

Więcej…

 
Lorenzo Gulli - Jan Paweł II i starsi bracia

Z całą pewnością nie należy nic utracić z dziedzictwa, jakie papież Jan Paweł II nam pozostawił, ani z nawyku, który w nas zaszczepił, iż należy żyć zgodnie z tym wielkim duchowym dziedzictwem, które jest wspólne chrześcijanom i żydom (por. Nostra Aetate, par. 4).

Więcej…

 
Massimo Centini - W poszukiwaniu Weroniki

Całun Turyński, Mandylion z Edessy, Święte Oblicze z Manopello czy Całun z Oviedo – to jedne z najbardziej tajemniczych relikwii, na których w niewyjaśniony sposób zostało odciśnięte oblicze Chrystusa.

Więcej…

 
Zwoje rękopisów z Qumran będą dostępne w Internecie

Zwoje rękopisów z Qumran znad Morza Martwego zostaną zdigitalizowane i udostępnione w Internecie. W projekt zaangażowali się naukowcy z amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA, którzy już zaczęli realizację projektu pilotażowego“

Więcej…

 
Anselm Grün OSB - Jak odnaleźć wewnętrzny spokój czyli przewodnik po labiryncie duszy

Czy ucząc się przez całe życie wszystkiego, co możliwe, uczymy się także tego, co słuszne i co naprawdę ważne? Jak podołać licznym wyzwaniom dnia codziennego i jak pogodzić ze sobą przeciwstawne bieguny w nas samych?

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 63177 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook