Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warsztaty
Znana jest już lista warsztatów, w których będziecie mogli uczestniczyć podczas tegorocznych Dni Młodych. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie jeden warsztat, w którym będzie uczestniczył dwa razy w ciągu trwania całego programu DM. Liczba miejsc na każdy warsztat jest ograniczona, decyduje więc kolejność zapisów. Aby ułatwić Ci wybór opisaliśmy każdy z 24. warsztatów. Zobacz sam i wybierz warsztat dla siebie!
LP.
WARSZTAT I MIEJSCE
OPIS
1.
BIBLIJNE
 
Gimnazjum (s. 39)
Słowo życia – sięgając po nie odkryjesz swoją własną, niepowtarzalną drogę, na której ono będzie światłem. Warsztat daje możliwość zapoznania się z niektórymi, podstawowymi kwestiami biblijnymi. Rozbudza pragnienie życia Słowem Boga każdego dnia.
2.
DZIENNIKARSKIE
 
Radio Vox Lipiany
Warsztaty mogą stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach. Prowadzone przez profesjonalistów – dziennikarzy z gazet i radia nie tylko ukazują piękno, ale także odpowiedzialność posługiwania się słowem. Są zakończone możliwością zaprezentowania swoich możliwości w Internecie, czasopismach i w radio.
3.
 
EWANGELIZACYJNE
 
Gimnazjum (s. 32)
 
Chrześcijanin w dzisiejszym świecie to człowiek świadectwa. Ale jak mówić dziś o Chrystusie? Ten warsztat da Ci podstawowe narzędzia ewangelizacji.
4.
 
FILMOWE
 
Gimnazjum (s. 40)
Warsztaty pozwalają spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień robią program telewizyjny. Uczą podstawowych zasad sztuki filmowej. Kończą się wybraniem najlepszego amatorskiego filmu o ADM. Trzeba jednak dysponować własnym sprzętem – kamera filmowa lub aparat fotograficzny, który ma możliwość robienia krótkich filmów.
5.
 
FLAGOWE
 
Sala gimnastyczna w gimnazjum lub otwarta przestrzeń
(na Pionierów)
 
Co może służyć do modlitwy? Biblia? Różaniec? Otóż przedmiotem modlitewnym może być flaga. O tym w jaki sposób używać flagi, by integrować i inspirować wspólnotę modlitwy odpowiedzą flagowi warsztatowcy.
6.
 
FOTOGRAFICZNE
 
Gimnazjum świetlice CB
Na warsztat są zaproszeni miłośnicy fotografiki. Warsztat poprowadzi profesjonalista i pasjonat. Chce dzielić się swym doświadczeniem. Warsztaty mogą zakończyć się wystawą. Mile widziany własny, choćby najprostszy sprzęt fotograficzny.
7.
 
ŚPIEW GREGORIAŃSKI
 
Szkoła muzyczna
 
Piękno gregoriańskiego śpiewu, harmonia i prostota będzie zachwycać na tym warsztacie. Można na nim doświadczyć, że ćwiczenie czyni mistrza. Gratulujemy wyboru i… czekamy na efekt!
8.
IKON
 
Pracownia malarska w Nowym Domu Sióstr
 
Ikona przez wieki wzbudzała zachwyt nie tylko specyficznym pięknem, ale poczuciem obecności Boga. Na warsztacie można poznać technikę pisania ikon i spróbować samemu.
9.
 
LITURGICZNE
 
Namiot – zakrystia, scena lub kościół
Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci. Ufamy, że w czasie tych krótkich warsztatowych spotkań uda się wam tak ukazać liturgię, byśmy w niej wszyscy umieli spotkać żywego Boga. (Trzeba zabrać albę)
10.
 
MEDYCZNE
 
Dwie sale na ul. Kamiennej
(Środowiskowy Dom Samopomocy)
 
Uwaga – pierwsza pomoc! Przede wszystkim obowiązuje zasada: po pierwsze nie szkodzić, ale jak pomóc? Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym możecie porozmawiać i trochę poćwiczyć z prawdziwym ratownikiem.
11.
 
MUZYCZNE
 
Gimnazjum (s. 31)
 
Zespół muzyczny, który towarzyszy Przystankowi Jezus zaprasza śpiewających i grających pieśni uwielbienia (ci ostatni z własnym sprzętem muzycznym).
12.
 
MUZYCZNE
 
Szkoła muzyczna
Warsztaty poprowadzi szkoła muzyczna w Myśliborzu. Muzyka sacra, Instrumentalium w Kościele. Seminarium, wykład ilustrowany przykładami, rys historyczny – prowadzi Myszak Agata. Organy i inne instrumenty muzyczne – ich zastosowanie w liturgii, budowa organów, prezentacja instrumentu – prowadzi Michał Grabowski. Wybrane encykliki, adnotacje dotyczące muzyki kościelnej – prowadzi Jan Myszak.
13.
 
ŚPIEW LITURGICZNY
 
Gimnazjum (s. 19)
 
Ks. Piotr od lat prowadzi w Katedrze w Szczecinie scholę, którą tworzą uczniowie i studenci szkół muzycznych. Można się od nich wiele nauczyć i pokochać liturgię
14.
 
PANTOMIMY
 
Aula „C”
 
Każdy ruch i gest może mieć swoje głębsze znaczenie. Jeśli chcesz poznać cichy język ciała i posłużyć się nim w celach … ewangelizacyjnych – zapraszamy!
15.
 
PLASTYCZNE
 
Plener lub kaplica św. Gertrudy
 
Artyści plastycy przygotowują sztukę plastyczną. Proste środki wyrazu mogą jednak sprawić, że człowiek może przenieść się w inną rzeczywistość.
16.
 
POETYCKIE
 
Biblioteka miejska
Spotkanie dla dusz wrażliwych, oryginalnych i twórczych. Warto dać sobie możliwość na poznanie siebie i tego, co rodzi się wewnątrz nas. Spotkanie poprowadzi wielbicielka poezji i autorka wierszy. Zachęca, by się nie wstydzić i przynieść na nie własne teksty.
17.
 
RECYTATORSKIE
 
 
 
 
 
 
Sala w szkole
"Czy słowami można jeszcze cokolwiek powiedzieć?" (H. Poświatowska)
Podczas warsztatów spróbujemy zastanowić się nad wartością słowa w dzisiejszym świecie. Poznanie podstaw warsztatu recytatorskiego pomoże zgłębiać nam tajemnice tekstu, a także pomoże nam zaobserwować proces przemiany recytatora ze "deklamatora" w "sługę słowa". Będziemy starali się pracować nad świadomością mówienia i odbierania tekstu, zapoznamy się z różnymi szkołami "mówienia wiersza". Naszym głównym punktem odniesienia będzie słowo - i sposoby jego ocalania.
18.
 
TAŃCA MODLITEWNEGO, HEBRAJSKIEGO I INTEGRACYJNEGO
 
Sala w MOK–u
 
Wielu mogłoby sobie zadać pytanie czy można modlić się tańcem. Jak nim wychwalać Boga? Odpowiedź może być prosta- jest wiele rodzajów modlitwy, bo miłość można wyrazić na wiele sposobów. Skoro kochasz to tańcz!
19.
 
TANECZNE – TANIEC LEDNICKI
 
Gimnazjum aula „A”
Lednica kojarzy nam się z tańcem. Jak nim wychwalać Boga? Kasia z „Ambasady Lednickiej” chce dzielić się swoim doświadczeniem animując modlitewny taniec. Potrzebny biały strój.
20.
 
UKŁADANIE IKEBAN
 
Sala 3A
Warsztat jest spotkaniem z ludźmi, którzy z kwiatów mogą utworzyć czarujące kompozycje. One także mogą chwalić Boga, a choć zdumiewają lekkością i kruchością trzeba się nad nimi nieźle napracować…
21.
 
TEATRALNE
 
Aula w Nowym Domu sióstr
Te warsztaty będą prowadzone w dwóch sekcjach: pierwsza to aktorzy, którzy przygotowują scenkę na niedzielną liturgię. Druga sekcja będzie wykonywała aranżację scenografię i kostiumy – pod kierunkiem dyrektora prawdziwego teatru. Wszystko będzie ciekawe…
22
 
WOKALNO – INSTRUMENTALNE
 
Sala w Miejskim Ośrodku Kultury
 
Koncert zespołu ewangelizacyjnego -
"Drabina Jakuba"
23.
 
PSYCHOLOGICZNE
 
Gimnazjum
               a) s. 42
               b) s. 41c
 
a) Warsztaty dają możliwość lepszego poznania siebie, co jak wiecie jest podstawą przykazania miłości, ponieważ kocha się bliźniego jak siebie samego J.
b) Mężczyzna i kobieta – komunikacja; Spotkanie ma na celu ukazanie istniejących różnic między kobietą a mężczyzną oraz sposoby komunikacji w związku. Dobra komunikacja - recepta na szczęśliwe małżeństwo.
24.
 
PAPIESKIE „JAN PAWEŁ II – SŁUGA MIŁOSIERDZIA”
 
Gimnazjum s. 43
Zamknięte warsztaty mające na celu:
a)      realizację zadań wynikających z projektu,
b)      zaprezentowanie dotychczasowych efektów projektu dla uczestników ADM
zaangażowanie młodzieży Myśliborskiej w pełne przeżywanie ADM.
 


liczba odsłon: 5443 | dodano: 2009-03-21 14:03:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook