Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warsztaty tematyczne ADM Wolin 2024
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. Fot. Anastasija_me | Pixabay.com

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 26. warsztatach tematycznych m.in.: biblijne, Dyktando Jubileuszowe, dziennikarskie, ewangelizacyjne, fotograficzne, graffiti, gry matematyczno-logiczne, gry planszowe, kreatywne, kulinarne, lego, liturgiczne, makrama, malarskie, pierwszej pomocy, różaniec ze sznurków, świece sojowe, wokalne, wolontariackie itp. Warsztaty prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Zajęcia warsztatowe odbędą się 31 maja (tj. piątek) o godz. 14.30 podczas Festiwalu Kultury Ulicznej. Każdy uczestnik może wybrać dla siebie warsztat, w którym weźmie udział. Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy!


liczba odsłon: 255 | dodano: 2024-04-23 14:36:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

 

Lp.

 

Rodzaj warsztatów

 

Opis

 

Liczba uczes.

1.

Biblijne

Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak żyć słowem Bożym na co dzień. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo św.

15

2.

Brewiarzowe

Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Przyjdź i spróbuj, a może zaczniesz odmawiać ją częściej. Zapraszają Cię klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

15

3.

Dyktando Jubileuszowe

To już 20 lat minęło od wprowadzenia zasad pisowni słownictwa religijnego. Ujednolicono wtedy pisownię słownictwa religijnego, uściślono niektóre reguły… Czy umiesz wdrożyć je w życie? Sprawdź się podczas dyktanda o św. Ottonie, które poprowadzi dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezeska Fundacji Języka Polskiego i adiunkt w Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

100

4.

Dziennikarskie

Warsztaty mogą stać się początkiem niesamowitej przygody zdobywania i przetwarzania informacji we współczesnych mediach.

15

5.

Ekologiczne

W Wolinie plener nie tylko malarski, bowiem w plenerze, nad Zalewem będziemy badać stan wody i jej czystość, a w zrewitalizowanym parku przyglądniemy się drzewostanowi… To wszystko pod bacznym okiem dr hab. Jacka Tylkowskiego, profesora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownika stacji badawczej na Białej Górze.

15

6.

Ewangelizacyjne

Chrześcijanin w dzisiejszym świecie to człowiek świadectwa. Ale jak mówić dziś o Chrystusie? Ten warsztat da Ci podstawowe narzędzia ewangelizacji.

15

7.

Fotograficzne

Na warsztat zaproszeni są miłośnicy fotografiki. Warsztat poprowadzi pasjonat fotografii ks. Tadeusz Kłapkowski TChr. Będzie się dzielił swym doświadczeniem. Na zajęcia należy zabrać swój cyfrowy sprzęt fotograficzny, choćby najprostszy.

15

8.

Grafitti

Na ten warsztat zapraszamy młodzież, która chciałaby zaznaczyć swoją obecność na Dniach Młodych nie tylko w sposób duchowy, ale i dosłowny poprzez własną twórczość. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie boją się tworzyć z rozmachem wielkich form.

15

9.

Gry matematyczno-logiczne

Matematyka w Biblii. Liczby w naszym życiu. Gry liczbowe i logiczne - czy tylko rozrywka?

15

10.

Gry planszowe

W gościnnej wolińskiej bibliotece spotkają się sympatycy gier planszowych. Jeśli nim jesteś zapraszamy do zespołu…

15

11.

Historyczne ze św. Ottonem

900-lecie misji św. Ottona z Bambergu zobowiązuje. Na zajęciach zapoznasz się historią misji chrystianizacyjnej św. Ottona.

20

12.

Historyczne w wolińskim skansenie

Przeżyj podróż w czasie do ery sag, odkryć morskich i złotego wieku Wolina. Brama Skansenu Słowian i Wikingów stoi otworem. Poczuj się jak św. Otton wkraczający do Wolina.

50

13.

Kreatywne

Chcesz się sprawdzić w rękodzielnictwie: origami, koraliki Hama, biżuteria z koralików… Przyjdź koniecznie na nasze zajęcia.

15

14.

Kulinarne

Warsztaty poprowadzi Instytut Świętej Rodziny z pobliskiej Wisełki. Przekażą Ci tajemnice kuchni wyspiarskiej z wyspy Wolin. Przyjdź, nie pożałujesz. A kiedy wrócisz do domu będziesz mógł zaskoczyć bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

 

Archidiecezjalna Schola ViValdi

Profil na FB

Myśl dnia

Dzięki Eucharystii miłość bliźniego zostaje oczyszczona i uszlachetniona.
bł. Jakub Alberione

Czytania

Wj 24, 3-8 • Ps 116B • Hbr 9, 11-15 • Mk 14, 12-16. 22-26 liturgia dnia

Kalendarz


30 maja - 1 czerwca
Archidiecezjalne Dni Młodych Wolin 2024

30 maja
Koncert Bądź jak Jezus - Mysłowice - 30 maja 2024

16 listopada
VI Forum Młodych Ogień z Nieba - Szczecin

karetka modlitewna

Ankieta

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook