Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warsztaty „Aktywuj ferie” 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, jak co roku zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty feryjne! Spróbujcie sił w filmowaniu, poznajcie tajniki blogowania, zróbcie sami krem czy biżuterię i dowiedzcie się więcej o komunikacji i o Europie. To wszystko od 17 do 20 lutego. Zapoznajcie się z opisami poszczególnych zajęć. Aby się zgłosić na warsztaty wypełnijcie formularz on-line. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny.

Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy młodzież w wieku 15-25 lat, warsztat „Jestem Blogerem” - jest otwarty dla wszystkich chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty będą odbywać się w siedzibie Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Piłsudskiego 40-42 (obok Pl. Rodła) w Szczecinie (budynek starej przychodni, wejście od strony szklanej windy, IV piętro). Warsztat „Jestem Blogerem” odbywa się w 13 Muzach przy Placu Żołnierza Polskiego 2, Szczecin, sala kominkowa – I piętro. Warsztat otwarty dla wszystkich.

Program warsztatów 17-20 lutego 2014:

17 lutego (poniedziałek)
9.30 – 12.00: Warsztaty filmowe "Jestem, więc filmuję".
O warsztacie: Jak opowiedzieć o tym co widzę. Inspirujące warsztaty filmowe, których celem jest pobudzenie wyobraźni twórczej i rozbudzenie pasji filmowej w jej kreatywnym wymiarze. Uczestnicy spotkania poznają teoretycznej aspekty tworzenia filmów, jak i sami stworzą swoje pierwsze obrazu. Dowiedzą się jak konstruować scenariusz, plan filmowy, jak pracować z kamerą, dźwiękiem i oświetleniem. Uczestnicy są proszeni o zabranie na warsztat lustrzanek cyfrowych, nie jest to jednak wymagane.
Prowadzący: Karolina Woźniak i Wojciech Wirwicki – na co dzień tworzący filmy o charakterze reporterskim, newsowym, dokumentalnym i reklamowym.

16.00 – 18.30: Jestem blogerem – i co dalej?
Miejsce: 13 muz, sala kominkowa
O warsztacie: Zapraszamy na warsztat „Jestem blogerem - i co dalej?”, na którym Paweł Krzych pokaże Wam, jakie są tzw. „skutki uboczne” posiadania bloga, dlaczego blog stał się naszą bronią obosieczną. Zastanowimy się wspólnie, czy blogosfera to jedna, wielka społeczność, czy może system oddzielnych wysp czasami połączonych cienkimi mostami. Razem odpowiemy na pytanie: gdzie blogi są teraz, a gdzie będą za 1, 2, 5 lat. Zostaną zaprezentowane również wyniki badania szczecińskiej blogosfery – ilu jest blogerów, o czym i jak często piszą, jakie popełniają błędy. Dowiecie się również, czego od blogerów oczekują ich czytelnicy. Maksimum wiedzy i dobrej zabawy w ciągu 2,5 godziny.
Prowadzący: Paweł Krzych - od ponad 3 lat prowadzi najpopularniejszy blog o Szczecinie - www.szczecinblog.pl oraz stronę na Facebooku - Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie.

18 lutego (wtorek)
12.00 – 15.00: Talk, talk – o komunikacji międzykulturowej.
O warsztacie: Zastanawialiście się kiedyś, czy umiecie się prawidłowo komunikować? Czy uważacie, że różnice kulturowe wpływają na sposób porozumiewania się? Jeśli tak, ten warsztat jest specjalnie dla Was! Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego poznacie efektywne sposoby komunikowania się i partnerskiego współdziałania z osobami z różnych kręgów kulturowych.
Prowadzący: Michał Głuszyk – konsultant Regionalnego Ośrodka EFS.

19 lutego (środa)
9.30 – 12.00: Zrób sobie kosmetyk, czyli ABC kosmetyki naturalnej.
O warsztacie: To będzie pachnący warsztat! A wszystko po to by być świadomym konsumentem i poznać kolejne panaceum na nudę. Dowiecie się co to jest aromaterapia i jak działają poszczególne olejki eteryczne oraz czy warto stosować eko-kosmetyki. A na koniec sami skomponujecie zapachy i wykonacie naturalny peeling do ciała.
Prowadząca: Ewa Zygnerska – pasjonatka kosmetyki naturalnej przyjaznej środowisku.

12.30 – 15.00: Stwórz broszkę lub wisior, tajniki haftu sutasz.
O warsztacie: Sutasz to stara technika haftu ręcznego, w której wykorzystuje się sznurek pleciony o nazwie sutasz ( fr. soutache). Na warsztatach poznacie podstawy niezbędne do wykonywania biżuterii tą techniką. Fantazyjne wzory, kolory i niesamowite kompozycje półszlachetnych i szlachetnych kamieni – sutasz łączy to wszystko. Każdy uczestnik otrzyma materiały niezbędne do wykonania wisiora lub broszki (wedle uznania), narzędzia do pracy oraz opis techniki wraz ze wskazówkami. Wykonaną pracę zabieracie ze sobą.
Prowadząca: Joanna Stoltman – właścicielka pracowni Vestra, w której projektuje biżuterię. Jej pasją jest haft sutasz.

20 lutego 2013 (czwartek)
9.30 – 13.00: Prezentacja programu Erasmus+ oraz warsztat Euroaktywacja.
O warsztacie: dowiedź się czym jest aktywność obywatelska, czym się objawia w codziennym życiu młodego człowieka i dlaczego warto pozostać aktywnym. Celem warsztatu „Euroaktywacja” jest pokazanie, że aktywność może przybierać różne formy – każda z nich może przynieść pozytywne skutki. Warsztat pokazuje również, że na aktywność – jeśli ma ona wymiar społeczny – można zdobyć środki. Na wstępie warsztatu odbędzie się krótka prelekcja dotycząca nowego europejskiego programu dla młodzieży „Erasmus+” .
Prowadzący: Kevin Kiraga – konsultant Regionalnego Punktu Eurodesk przy Sekretariacie ds. Młodzieży. Prezentacja Erasmus+ - Katarzyna Henschke-Ozga – pracownik Sekretariatu ds. Młodzieży.

Jak się zgłosić? Prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy do dnia 9 lutego 2014 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Formularz znajdziesz na naszej stronie www.mlodziez.wzp.pl. Przed wypełnieniem zgłoszenia prosimy o zapoznaniem się z opisem poszczególnych warsztatów i rozważenie, czy naprawdę masz ochotę uczestniczyć, aby nie blokować miejsca innym.

Dodatkowe informacje:
- Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów.
- Informacja na temat przyjęcia na warsztaty zostanie przesłana mailowo na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.
- Podczas warsztatów zapewniamy poczęstunek.
- W przypadku osób niepełnoletnich – potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w warsztatach. Pisemną zgodę należy przynieść na warsztaty w przypadku zakwalifikowania się.
- W razie pytań proszę o kontakt na adres kozga@wzp.pl.


liczba odsłon: 1200 | dodano: 2014-01-20 13:52:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook