Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

W marcu pokazy filmu „Maria Magdalena
Po raz pierwszy w Polsce będzie można obejrzeć film pt. „Maria Magdalena”. To opowieść o życiu Jezusa Chrystusa widzianym z perspektywy kobiety znanej z kart Ewangelii - Marii z Magdali.
Film został wyprodukowany przez Nardine Productions i jego celem jest „propagowanie Dobrej Nowiny o zbawieniu i o tym, że każda kobieta w każdej kulturze ma swoją wartość i godność”. Specjalne pokazy odbędą się w marcu m.in. w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

90-minutowy film „Maria Magdalena” to historia Jezusa opowiedziana przez jedną z jego uczennic Marię z Magdali. Tytułowa postać jest zarówno narratorem, jak i bohaterką filmu. Różne wydarzenia opisane w Ewangeliach, w tym filmie przedstawiane są właśnie z jej punktu widzenia. Szczególnie zaakcentowane są te, w których Jezus spotyka kobiety doświadczające cierpienia, poniżenia i odrzucenia, a którym przywraca nie tylko zdrowie fizyczne, ale i godność. „Kobiety we wszystkich kulturach mają te same potrzeby, troski, nadzieje i lęki – ale też wiele z nich doświadczyło bólu poniżenia z powodu swej płci. Film porusza te istotne tematy tak, jak żaden inny do tej pory” – podkreślają dystrybutorzy filmu z Inspirational Films, którzy od 2007 r. pokazują film „Maria Magdalena” w różnych krajach świata.

Polska premiera miała miejsce 16 lutego w Warszawie w kinie „Muranów”, a w marcu rozpoczyna się cykl pokazów w różnych miastach Polski. W rozpowszechnianie filmu zaangażowało się Forum Kobiet – protestancka kobieca organizacja non-profit działająca w ramach Ruchu Nowego Życia (Campus Crusade for Christ).

Więcej informacji o filmie: www.mariamagdalenafilm.pl
Plan pokazów specjalnych filmu: www.forumkobiet.pl 


liczba odsłon: 6000 | dodano: 2009-03-13 13:51:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook