Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Video
Misja w mateczniku komunizmu

 Video reportaż o pracy polskiego misjonarza, ks. Andrzeja Borowca na Kubie. Film z cyklu "Idźcie na cały świat".

Więcej…

 
Po co się modlić codziennie?

Zastanawiasz się po co się modlić? Chciałbyś, ale nie wiesz jak? Jest na to sposób. Pięć małych kroków. Lectio - przeczytaj wybrany fragment Bibli, Meditatio - pomyśl o zdaniu, które cię dotknęło. Może Wam w tym pomóc videoinstrukcja.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Św. Benedykt i uniwersalizm jego nauki

Najnowszy odcinek serii "Ojca Leona słów kilka" może być dla niektórych z Was zaskoczeniem i niespodzianką. Zazwyczaj pojawiały się tutaj tematy związane z problemami codziennego życia, a tym razem bohaterem odcinka jest św. Benedykt i jego nauka.

Więcej…

 
Bodasiński o "Ja Jestem"

Żaden filmowiec nie był bliżej Jezusa - jest już film DVD "Ja Jestem". O osobistej przemianie podczas pracy nad filmem o Jezusie opowiada Maciej Bodasiński współautor filmu o Jezusie obecnym w Eucharystii. Premiera filmu odbyła się 27 kwietnia 2012 r. na DVD w Gościem Niedzielnym.

Więcej…

 
Marsz dla Życia w Rzymie

Grupa studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "w Sercu" wyruszyła ze Szczecina prosto do Rzymu aby tam wyjść na ulice i iść w Marszu dla Życia, który odbył się 13 maja 2012 r. Marsz zorganizowany w Rzymie miał wymiar międzynarodowy. Wyruszył spod Colosseum, przeszedł ulicami Rzymu na Plac św. Piotra i zakończył się modlitwą Anioł Pański i spotkaniem z papieżem Benedyktem XVI. Marsz poprzedziły świadectwa takich osób jak córka św. Joanny Beretti Molli. Organizatorami rzymskiego Marszu dla Życia był Europejski Ruch Obrony Życia (MEVD) i Stowarzyszenie „Rodzina Jutra".

Więcej…

 
Święta Faustyna z bliska

Gorąco polecamy relację Razem TV ze spotkania związanego z premierą niezwykłej książki "Siostra Faustyna. Biografia Świętej" Ewy Czaczkowskiej. Są wśród nas ludzie pamiętający Świętą. W materiale wywiad z jedną z nich.

Więcej…

 
Warsztaty SPDA "Razem"

Warsztaty Stowarzyszenia Razem działającego przy Duszpasterstwie Akademickim w Sercu odbyły się w miniony weekend nad samym Bałtykiem w Międzyzdrojach. Były połączeniem dobrej zabawy z zajęciami warsztatowymi. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy - Eucharystii i Drogi Światła brzegiem morza. Zobaczcie sami!

Więcej…

 
Sakrament pokuty, to nie pralka automatyczna

Ks. dr Zbigniew Sobolewski rozważania na temat "Rachunek sumienia last minute".

Więcej…

 
Na poważnie

"Na poważnie" - debiutuje nowy miesięcznik pod redakcją prof. Jana Żaryna. Jak donosi portal wPolityce.pl „Na Poważnie" – to miesięcznik o Polsce, naszej historii i kulturze. Autorami tekstów są znani i cenieni w swoich środowiskach m.in. publicyści, historycy i historycy sztuki, osoby znające swój warsztat, a jednocześnie piszące językiem przystępnym, o sprawach arcyciekawych.

Więcej…

 
Życie jest piękne!

Pod hasłem "Życie jest piękne!" ulicami polskich miast przeszły w dniu 25 marca 2012 r. marsze dla życia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warszwskiego marszu pro-life.

Więcej…

 
Przystań Słowa - 5. niedziela Wielkiego Postu

Przez wielu niewypowiedziana prośba: Chcemy ujrzeć Chrystusa. Z cyklu "Przystań Słowa" - niedzielną Ewangelię rozważa ks. Maciej Szeszko, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwarotiańskiej. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Walentynkowo

Co prawda Walentynki nie są jakoś szczególnie zakorzenione w polskiej tradycji i historii, ale jest to dzień bardzo pozytywny, to święto miłości, życzliwości i wzajemnej sympatii - wobec tego, dlaczego go nie obchodzić? Dzisiaj ojciec Leon wystąpi nietypowo - walentynkowo - i jak zwykle zaskakująco. Mowa będzie o chrześcijańskiej kamasutrze, zakochaniu i....seksie.

Więcej…

 
79-letni ksiądz ewangelizuje w teledysku na YouTube

Kustosz-senior sanktuarium Wspomożycielki i Pani Beskidów w Szczyrku ks. Józef Wawrzyniak SDB wziął udział w nagraniu teledysku nakręconego z okazji uroczystości ku czci św. Jana Bosko. 79-letni kapłan wystąpił wraz dziećmi i młodzieżą z prowadzonego przez salezjanki Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Zielony Zakątek" z Pogrzebienia.

Więcej…

 
Dajcie nam księdza!

Film jest szybki, dynamiczny i króciutki, jak przystało na reklamę, ale w sposób młodzieżowy przybliża postać chrystusowca - misjonarza polskich emigrantów.  Bardzo serdecznie i z radością zapraszamy do obejrzenia filmu reklamowego o chrystusowcach.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka...bezdzietność

Są tacy ludzie, którzy robią wszystko, żeby nie mieć dzieci. Inni z kolei, którzy mieć ich nie mogą, sięgają po różne środki, które mają zapewnić kobiecie zajście w ciążę. Wszystko jednak wychodzi od pytania, czy posiadanie potomstwa jest prawem człowieka, czy też darem, który dostajemy od Boga. Kiedy szczerze odpowiemy sobie na to pytanie zrozumiemy, że nie wolno nam niczego robić za wszelką cenę. Podobnie jak dzisiaj, w czasach, o których mówi nam Stary Testament, bezpłodność była nie tylko wstydliwym problemem, ale bardzo często hańbą dla kobiety. Jak jest dzisiaj? Czym dla współczesnych, młodych ludzi jest bezdzietność? Czy to wybór czy...konieczność?

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 59073 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook