Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

USA: film, który ratuje życie
Życie co najmniej czterdziestu nienarodzonych dzieci pomógł uratować film „Bella”, meksykańsko-amerykańska produkcja o kelnerce z Nowego Jorku, która pewnego dnia odkrywa, że jest w nieplanowanej ciąży – donosi portal „Christianity Today”. Reżyserem filmu i współscenarzystą jest Alejandro Gomez Monteverde.
Według Eduardo Verástegui, odtwarzającego jedną z dwóch głównych ról, film ten pozwolił uratować nienarodzone dziecko Tammy Blanchard, grającej wiodącą rolę w „Belli”. Przyznaje, że wie o co najmniej 40 przypadkach, kiedy po projekcji filmu rodzice zrezygnowali z zabicia swych nienarodzonych dzieci. Aktor przyznaje, że chcąc się dobrze przygotować do roli chłopaka, który staje na drodze dziewczyny planującej „przerwanie ciąży”, odwiedził jedną z klinik aborcyjnych. Rozpoznała go para planującą aborcję. Gdy opowiedział im scenariusz filmu młodzi ludzie zdecydowali się na przyjęcie dziecka. Noworodkowi dali na imię Eduardo.

Część dochodu ze sprzedaży DVD, oraz książki opisującej kulisy powstania filmu przeznaczono na wsparcie ośrodków doradztwa dla kobiet w ciąży. Według autora książki, katolickiego dziennikarza Tima Drake’a, wszystkie opisane historie dzieci ocalonych po tym jak ich matki obejrzały „Bellę” pokazują, co się dzieje, gdy powiemy Bogu „tak”.

rk / Carol Stream,IL, USA
 


liczba odsłon: 2516 | dodano: 2009-01-18 13:14:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook