Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Uliczna ewangelizacja przed „Sydney w Warszawie”
Wspólnoty zaangażowane w przygotowanie „Sydney w Warszawie” rozpoczynają spotkanie młodych od dzisiejszej (18 lipca) ewangelizacji na ulicach miasta. Jest ona przygotowaniem do głównych obchodów odbywających się w stolicy w sobotę i niedzielę 19-20 lipca w łączności z uczestnikami XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney.
W centrum stolicy warszawiacy będą mogli porozmawiać o Bogu i wysłuchać świadectwa życia ludzi ze wspólnot. Przekazując orędzie o Jezusie Chrystusie Zbawicielu, prowadzący ewangelizację wykorzystają także m.in. teatr, pantomimę, muzykę i plakaty.

Nawiązując do idei wydarzenia, Janusz Tarasiewicz ze Wspólnoty Emmanuel, która koordynuje „Sydney w Warszawie” wyjaśnił, że założeniem piątkowej ewangelizacji i misji jest przeprowadzanie jej w różny sposób, ale „w jedności czasu”. – Chodzi o to, byśmy wszyscy byli w tym, do czego zostaliśmy powołani i ewangelizowali w ten sposób, jak zostaliśmy tego nauczeni – tłumaczy Tarasiewicz.

Zdaniem Piotra Chromca z Odnowy w Duchu Świętym, ewangelizacja na ulicach Warszawy jest wypełnieniem hasła Światowych Dni Młodzieży: „będziecie moimi świadkami”. – Mam nadzieję i ufam Bogu, że Duch Święty zstąpi na nas i wszystkie wspólnoty biorące udział w ewangelizacji tak, że będziemy mogli świadczyć o Nim, że będziemy Jego świadkami w tym dniu – mówi.

ju, lk / Warszawa
 


liczba odsłon: 1853 | dodano: 2008-07-18 23:21:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook