Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Tylko o Bogu - startuje Radio Profeto
Nie mogę wyświetlić obrazka

Rozmawiamy tylko o Bogu i Jego wszechmocy, to 100 procent ewangelizacji - tak twórcy internetowego Radia Profeto mówią o programie stacji, która po okresie testowania zaczyna regularną działalność. Twórcami rozgłośni internetowej są charyzmatyczny sercanin ks. Michał Olszewski z zespołem współpracowników.

Twórca radia ks. Michał Olszewski w rozmowie z KAI stwierdził, że po portalu Profeto.pl jest to kolejne narzędzie ewangelizacji. Stacja będzie nadawać chrześcijańska muzykę 24 godziny na dobę. Między 19 a 21 będą emitowane audycje autorskie ks. Olszewskiego "Tajemnice Miriam", poświęcone Matce Bożej, raper Arkadio poprowadzi audycję "Rób to, co kochasz", a Jakub Kotarba "Muzyka mojego życia". Odbiorcy będą mogli włączyć się do wspólnej modlitwy - różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego, wysłuchać Ewangelii. Na początku tego roku zespół redakcyjny Profeto.pl postanowił zrealizować kolejny pomysł i 23 stycznia rozpoczął testy Internetowego Radia Profeto.pl. Jak deklarują twórcy, od samego początku misją Profeto.pl jest budowanie wielkiej ambony w Polskim Internecie. Celem jest stworzenie dobrej przestrzeni Słowa Bożego. Ponieważ uznali, że słowo pisane oraz słowo mówione, czyli cykle rekolekcyjne 360 Sekund nie są wystarczające, postanowili uruchomić kanał radiowy.

Radio Profeto.pl od stycznia nadawało w wersji testowej i zjednało sobie niemałe grono wiernych słuchaczy, którzy od lat poszukiwali miejsca z dobrą chrześcijańską muzyką. Znaleźli je na Profeto.pl. Dla twórców ważny jest fakt, że oficjalny start radia ma miejsce w Wigilię Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta Księży Sercanów - wydawcy Profeto.pl. Dzięki pomocy wielu ludzi zostały zbudowane trzy profesjonalne studia radiowe w Nowym Sączu, Warszawie oraz Stopnicy. Ponadto radio dysponuje studiem mobilnym, dzięki któremu będzie można realizować transmisje "na żywo". "Dwudziestoczterogodzinny przekaz, dobra chrześcijańska muzyka, codzienne audycje autorskie, modlitwa, Słowo Boże i mnóstwo transmisji on-line z wydarzeń ewangelizacyjnych. Dołącz już dziś! Odwiedź Internetowe Radio Profeto.pl." - zachęcają twórcy.

aw / Warszawa 


liczba odsłon: 3262 | dodano: 2014-06-28 16:27:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook