Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Trasa ewangelizacyjna Darka Malejonka
Nie mogę wyświetlić obrazka

Darek Malejonek odwiedził 16 listopada Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Ratajskiej w Łodzi. Podczas trwającego niemal dwie godziny spotkania mówił o swoim życiu, muzyce, braniu narkotyków i odkrywaniu miłości Boga. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum.

Do sali, która na co dzień pełni funkcję stołówki, przyszli Darek Malejonek i towarzyszący mu Adam Mościcki. „Dzisiaj opowiem coś o sobie i muzyce, zagram też kilka piosenek. Na razie akustycznie" – powiedział na początku spotkania Malejonek. „Mam pewne obawy, bo moja muzyka ma nieco starszych odbiorców, ale mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język" – podkreślał w rozmowie z KAI.

Malejonek mówił głównie o swoim doświadczeniu życiowym. Na pytanie, czy palił marihuanę, przyznał, że robił to przez 13 lat. Ale jednocześnie przestrzegał, że wielu jego kolegów („chyba 20, a pewnie i tak wszystkich nie policzyłem") zmarło przedwcześnie na skutek brania narkotyków. „W 99 proc. przypadków nie kończyło się na marihuanie, ale brali inne środki, wchodzili w to głębiej" – mówił. Opowiadał też o swoim stopniowym nawracaniu i o koncercie, podczas którego przestał palić. „Ktoś powiedział przed koncertem, gdy właśnie dotarła trawka, że przecież chrześcijanin nie musi palić. To mnie mocno poruszyło – gdyby powiedział, że chrześcijanin nie może palić, pewnie machnąłbym na to ręką. Ale uświadomiłem sobie, że ja muszę" – mówił Malejonek.

łg / Łódź, fot. www.pawelprzezdziak.blogspot.com.


liczba odsłon: 2789 | dodano: 2011-11-22 14:39:52

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook