Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

To ja, Franciszek, mówmy sobie na ty
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wielkie było zaskoczenie studenta z Padwy, gdy 18 sierpnia usłyszał w telefonie głos papieża. O całym zdarzeniu poinformował 22 bm. dziennik „Padovaoggi”. Z artykułu wynika, że 19-letni Stefano Cavizza kilka dni wcześniej, podczas pobytu z rodzicami w Castel Gandolfo wręczył jednemu z kardynałów własnoręcznie napisany list do Franciszka. I właśnie w odpowiedzi na to pismo Ojciec Święty osobiście zadzwonił do młodego człowieka.

Student politechniki w Padwie, mieszkający z rodziną w dzielnicy Camin na przedmieściach miasta, nie mógł początkowo uwierzyć, gdy w niedzielne popołudnie 18 sierpnia usłyszał w słuchawce telefonu słowa: „To ja, papież Franciszek, mówmy sobie na ty”. Mimo początkowego zawahania młody człowiek nie miał wątpliwości, kto naprawdę jest jego rozmówcą i jak bardzo jest on ważny.

„Nie mogłem w to uwierzyć” – powiedział Stefano dziennikarzowi gazety. „Śmialiśmy się i żartowaliśmy jakieś osiem minut” – dodał. Zaznaczył, że Ojciec Święty zadzwonił do niego około godz. 17 po raz drugi, gdyż za pierwszym razem nie zastał go w domu. „Powiedział mi, że Jezus i apostołowie zwracali się do siebie per «ty», potem poprosił mnie, abym się bardzo modlił do św. Stefana, a także za niego. Udzielił mi błogosławieństwa i poczułem, że wzrastam z wielką mocą. Był to z pewnością najpiękniejszy dzień mego życia” – zwierzał się rozradowany Cavizza.

Dziennik włoski ze swej strony przypomniał, że „nie po raz pierwszy papież z Ameryki Południowej dzwoni do jakiegoś wiernego, ale radość studenta z tej rozmowy z Bergoglio była ogromna”.

kg (KAI/Padovaoggi) / Padwa


liczba odsłon: 825 | dodano: 2013-08-23 11:25:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook