Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Tajemnica Krzyża na Przystanku Jezus
Adoracją Krzyża Świętego zakończył się piątkowy wieczór na Przystanku Jezus. Nabożeństwo celebrował biskup diecezjalny diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak. Ewangelizatorzy adorowali Krzyż i Najświętszy Sakrament do późnych godzin wieczornych.. Podczas Nabożeństwo odśpiewana została Męka Pańska wg Św. Jana..
W słowie wygłoszonym podczas Mszy Świętej i Nabożeństwa, bp Dajczak zatrzymał się nad tajemnicą Krzyża, pojmowaną jako „miłością, którą jest zawsze stawanie ‘po stronie’ tego, który bez tej miłości nie może żyć”. Zaznaczył, iż „w śmierci Krzyżowej Jezusa, Bóg tak bardzo ukochał człowieka, że jest to miłość w najbardziej radykalnej formie”.

Większość dnia uczestnicy Przystanku Jezus spędzili jednak na polu Woodstock.. „Każda forma bycia z tymi, których spotykamy jest dobra, każdy sposób. Tańczymy, śmiejemy się, rozmawiamy, dzielimy się chlebem. To takie naturalne. Wszystko to jest przecież głoszeniem Chrystusa.- mówią na nas „Ci od Jezusa”. „Jezusy” – to dla mnie zaszczyt”, mówi Paweł z Wrocławia.

Ewangelizatorzy wzięli również aktywny udział w otwarciu tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock . Organizatorzy zaprosili na scenę przedstawicieli Przystanku Jezus, którzy pojawili się na niej z flagami i emblematami, głoszącymi „Jezus żyje!”.

W tegorocznym Przystanku Jezus aktualnie bierze udział 550 ewangelizatorów z całej Polski, z pośród 642 zarejestrowanych., w tym 284 kobiety oraz 358 mężczyzn. Na tę liczbę składają się 378 osoby świeckie, 55 księży, 15 sióstr zakonnych,14 diakonów, 6 braci oraz 5 ojców.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.
 

Źródło: Sztab organizacyjny X Przystanek Jezus 2009


liczba odsłon: 2331 | dodano: 2009-08-02 13:48:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook