Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwo - film o cudach
Od 17 października w kinach będziemy mogli oglądać "Świadectwo" - to filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II widzianego oczami ks. kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża.
Gorąco polecamy!
Zobacz zdjęcia z premiery!

Ekranizacja bestsellera

Film "Świadectwo" powstał na motywach książki pod tym samym tytułem, wydanej w roku 2007, będącej zapisem rozmów kardynała Stanisława Dziwisza z włoskim dziennikarzem watykanistą Gian Franco Svidercoschim. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy.

"Byłem przy nim prawie czterdzieści lat..."

"Świadectwo" jako filmowa opowieść podejmuje próbę pokazania Karola Wojtyły: człowieka, księdza, biskupa i wreszcie papieża - takiego, jakiego zapamiętał wieloletni sekretarz i przyjaciel. Kardynał Stanisław Dziwisz towarzyszył Ojcu Świętemu przez czterdzieści lat jego życia, począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie. Film, stanowiący świadectwo życia Jana Pawła II, przedstawia wiele nowych faktów i ich interpretacji, między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły i jego życia prywatnego. Jednym z najbardziej przejmujących wątków jest zamach na Papieża i chwile, które nastąpiły bezpośrednio potem, gdy ratowano życie Jana Pawła II.

Formuła filmu

Wspomnienia kardynała Dziwisza zostały zilustrowane materiałami dokumentalnymi, a także fabularyzowanymi. Autorzy filmu dotarli do wielu nieznanych w Polsce źródeł. Korzystali z archiwów watykańskich, z dotychczas niepublikowanych materiałów zdjęciowych. Wydarzenia nieutrwalone na taśmie filmowej odtwarzane są przez aktorów w fabularyzowanej części opowieści. Poszczególne wątki i różne formy spaja w zwartą całość narrator.

Opowieść o XX wieku


"Świadectwo" jest opowieścią o całej epoce w historii Polski, Europy i świata. To historia o XX wieku i przełomie milenijnym. Stanowiąc wartość dla osób związanych z Kościołem katolickim, film ukazuje również postać i dorobek Papieża w kontekście świeckim - historycznym, politycznym, socjologicznym. "Świadectwo" jest więc zarówno opowieścią o życiu Papieża, jak i dogłębną analizą największych wydarzeń końca XX wieku. To film nie tylko dla katolików.


Zwiastun filmuChcesz więcej: www.swiadectwofilm.pl


liczba odsłon: 2913 | dodano: 2008-09-19 20:19:40

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook