Dziś: niedziela, 5 lutego 2023
Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Św. Jan Paweł II będzie patronem ŚDM w Krakowie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już święty Jan Paweł II będzie patronem Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie – powiedział ks. dr Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, podczas spotkania z dziennikarzami po ogłoszeniu daty kanonizacji papieża-Polaka. Ks. Kloch podkreślił, że data ogłoszona dziś podczas konsystorza przez papieża Franciszka, jest znamienna: „Niedziela Miłosierdzia Bożego, która przypada 27 kwietnia 2014 roku, została ustanowiona przez Jana Pawła II. On także wyniósł na ołtarze św. s. Faustynę, Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

O datę wiosenną prosili polscy biskupi” – zwracając uwagę, że w grudniu polscy pielgrzymi mieliby bardzo trudne warunki w drodze autokarami do Rzymu. Papież przyjął te argumenty. Od kanonizacji Jan Paweł II będzie oficjalnie czczony na całym świecie – choć wiadomo, że był już od dawna przedmiotem kultu nie tylko w Polsce. Cud za jego wstawiennictwem był „kropką nad i” – jak powiedział ks. Kloch.

Rzecznik KEP zwrócił uwagę, ze to Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży – pierwsze odbyły się w Częstochowie – i jako święty będzie patronował ŚDM w Krakowie. Podkreślił też, że kanonizacja dwóch papieży podczas jednej uroczystości to rzecz niespotykana i wyjątkowa, zwłaszcza, że Jan XXIII rozpoczął odnowę Kościoła – Sobór Watykański II, a Jan Paweł II wprowadzał jego idee w życie. Pytany przez dziennikarzy, czy to nie rozczarowanie, że Jan Paweł II nie będzie kanonizowany sam, ks. Kloch odparł, że to jest radość, że nie jeden a dwóch papieży będzie kanonizowanych, zwłaszcza, ze jedne był kontynuatorem drugiego. „To piękny symbol” – dodał. Powiedział też, że nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II obecni byli dwaj papieże - Franciszek i senior Benedykt XVI.

im / Warszawa


liczba odsłon: 1326 | dodano: 2013-10-01 11:44:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook