Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Studenci z DA opiekują się dziećmi
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dzieci ze szczecińskich podstawówek i gimnazjaliści mogą po lekcjach korzystać z nowych świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem". Wychowawcy oraz wolontariusze studenci zapewniają dzieciom nie tylko zabawę, ale także opiekę duchową.

Młodsi mogą przychodzić do świetlicy środowiskowej „Promyczek", a starsi do klubu „Baza". Tam popołudniami pod okiem wychowawców i wolontariuszy czas spędzają uczniowie szkół, głównie ze Środmieścia. Placówki te posiadają osobne sale do nauki i zabaw. - Stowarzyszenie wspiera działalność Duszpasterstwa Akademickiego, a opiekę nad świetlicą „Promyczek" i klubem „Baza" roztacza Duszpasterstwo Akademickie przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – tłumaczy ks. Zbigniew Regucki, duszpasterz akademicki Szczecina i dodaje, że dzieci uczestniczą też w nabożeństwach w kościele, a młodzież jest otoczona opieką duchową. - Bawimy się, uczymy, byliśmy na łyżwach, a także w kinie, jeździmy na kolonie w wakacje – opowiadają dzieci ze świetlicy Promyczek.

Obok profesjonalnie przygotowanej kadry wychowawców, nieocenioną pomoc stanowią wolontariusze, czyli studenci medycyny, pedagogiki, kierunków filologicznych, ale i ścisłych. - Wielu wolontariuszy, którzy kiedyś tu byli mówią, że zyskali niesamowite doświadczenie pracy z dziećmi – zauważa Mateusz Klimek ze Stowarzyszenie „Razem". - Dla nas uśmiech tych dzieci jest największą radością i nagrodą – dodaje. Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem" działa w Szczecinie od 13 lat.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 1495 | dodano: 2012-02-14 09:13:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook