Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Startuje telewizja Foksal Eleven
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wkrótce pojawi się Foksal Eleven – nowa telewizja internetowa będąca inicjatywą Centrum Myśli Jana Pawła II. Tworzona siłą wolontariuszy telewizja skupi wokół siebie środowiska o różnym zabarwieniu, czasem wyraźnie od siebie oddalone - zapowiadają jej twórcy. Punktem wyjścia dla programów Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne. Telewizję od połowy maja będzie można oglądać w Internecie. W programach nowej telewizji pojawią sie m.in. Jadwiga Staniszkis, Antoni Libera, Dorota Masłowska, duet Paula i Karol, Redbad Klynstra, o. Maciej Zięba.

Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i zawsze do niego zachęcał. Mówił jednak, że aby prowadzić dialog, trzeba wiedzieć, kim się jest i co się myśli. Taka forma rozmowy przyświeca twórcom Foksal Eleven. – Chcemy tworzyć miejsce, które łączy, nie dzieli – mówi Tomasz Kempski, redaktor Foksal Eleven. Punktem wyjścia dla nowej telewizji są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne: literatura, kwestie społeczne, edukacja czy nauka, metapolityka. Na ich temat dyskutować będą różne środowiska: od „Christianitas” do „Krytyki Politycznej”, od Fundacji Świętego Mikołaja do Fundacji Bęc Zmiana, od „Zeszytów Literackich” do portalu Rebelya. – Foksal Eleven będzie platformą wymiany opinii. Telewizję można porównać do tworzącego się think-thanku, tyle że ludzie, którzy realizują programy, nie robią tego z myślą o żadnej partii ani środowisku politycznym – przekonuje Kempski.

Celem programów społecznych będzie m.in. zwrócenie uwagi na bariery stawiane osobom wykluczonym lub niepełnosprawnym. W programach kulturalnych omawiane będą nowości wydawnicze, a także filmy, które trafiają na ekrany kin. Z programów skupiających się wokół idei widzom przybliżone zostaną różne koncepcje myślenia o społeczeństwie. Równolegle do tworzących się programów uruchomione zostają dwa pasma emitowane na żywo rano i wieczorem. W każdym tygodniu w studio, które znajduje się na 1Piętrze, odbędą się trzy debaty z udziałem publiczności. – Widzowie będą mogli oglądać debaty w trakcie ich trwania – zachęca Szymon Pulcyn, szef 1Piętra. W sobotę 18 maja, gdy wystartuje telewizja Foksal Eleven, dokładnie w 93. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, będziemy świadkami narodzin think-thanku pod patronatem Jana Pawła II. – Zjawisko, jakim jest pokolenie JP2, powołały do życia media. Z kolei medium, jakim jest Foksal Eleven, ma potencjał, aby obudzić to pokolenie z powrotem do życia – twierdzi Michał Łuczewski, socjolog z Centrum Myśli Jana Pawła II. Foksal Eleven w większości tworzą wolontariusze, którym Centrum Myśli Jana Pawła II zapewniło profesjonalne szkolenia z obsługi kamery i montażu. Telewizja swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym ma siedzibę (Warszawa, ul Foksal 11). Telewizję od połowy maja będzie można oglądać na portalu FoksalEleven.pl.

CMJP2, aw / Warszawa

Zapowiedzi programów Foksal Eleven można zobaczyć poniżej:

Przegląd tygodnia (przegląd prasy):

 

W czuły punkt (program o książkach):

 

Religia i władza (program Jadwigi Staniszkis):

 


liczba odsłon: 2782 | dodano: 2013-05-22 15:13:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook