Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spotkanie młodych w Niepokalanowie 13 -17 lipca 2008
Spotkanie Młodych w tym roku organizowane jest po raz pierwszy we współpracy z Archidiecezją Warszawską w Niepokalanowie. Poprzednie Spotkania – było ich już osiem – odbywały się w Wadowicach. Młodzi ludzie – z Polski, ale też z Ukrain, Białorusi, Rosji, Słowacji – mają okazje uczestniczyć w szczególnym doświadczeniu Kościoła i jego łask, a także spotkać się ze sobą nawzajem i ubogacić swoją różnorodnością.

Program ułożony jest według jednego centralnego tematu – tekstu z Pisma Świętego. W tym roku jest to hasło Światowych Dni Młodzieży w Sydney – „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami” (Dz1,8). W programie każdego dnia jest poranna radosna modlitwa uwielbienia, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta. Popołudniowe, różnorodne warsztaty są poświęcone życiu Ewangelią w konkretnych sytuacjach codzienności. Każdy dzień kończy się innym programem wieczornym; jest wieczór miłosierdzia – z adoracją, sakramentem pojednania i modlitwa wstawienniczą, wieczór dziękczynienia, koncert gospel. Przez Cały dzień i noc trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie jest możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. W programie jest też czas na poznanie się, rozmowy i radosne bycie razem - w czasie posiłków, w czasie wolnym np. w Emma-cafe. Młodzież gimnazjalna ma swoją, odrębną część programu (konferencje i warsztaty) uwzględniając jej szczególne potrzeby.

Dzięki obecności braci obrządku greko-katolickiego możemy doświadczyć też oddychania dwoma płucami Kościoła i uczestniczyć w liturgii w rycie wschodnim.

 


liczba odsłon: 1683 | dodano: 2008-04-08 21:29:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook