Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Spot promujący ŚDM Kraków 2016 - już jest!
Nie mogę wyświetlić obrazka

7 tys. kilometrów, 4 kraje Europy, setki kilogramów nowoczesnego sprzętu, kilkuset młodych ludzi, 20-osobowa ekipa filmowa i... dwóch papieży. Tak w liczbach można podsumować spot promocyjny, który ma zachęcić młodzież na całym świecie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Fabuła spotu oprócz promocji ŚDM, Krakowa oraz Małopolski, niesie w sobie również biblijne nawiązanie do rybaka, który wyrusza na "połów dusz". Samochód Papieża to symboliczna "Barka Miłosierdzia", na której pokładzie znajdzie się miejsce dla każdego (nie ma żadnych ograniczeń), i która w 2016 roku zakotwiczy w Małopolsce w "porcie Kraków". 

W filmie, oprócz młodzieży, wystąpili m.in. żandarmi watykańscy a na planie pojawił się samochód Renault 4 z przełomu lat 80/90, taki sam jaki w 2013 roku Papież Franciszek otrzymał w darze od włoskiego księdza Renzo Zocca (stary wysłużony pojazd) - tym modelem Renaulta kardynał Bergoglio jeździł osobiście po całej diecezji Buenos Aires. W spocie samochód posiada taką samą, watykańską rejestrację, jakimi oznaczane są samochody papieskie - SCV 1.

Spot promocyjny kręcono m.in. w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes. Zdjęcia zakończyły się brawurową sceną finałową na Rynku Głównym w Krakowie.

Największym problemem było uzyskanie niezbędnych zezwoleń na realizację zdjęć w poszczególnych miastach oraz w plenerach wiejskich, częściowe lub całkowite wyłączenie na potrzeby zdjęć ulic w centrach miast czy transport po całej Europie "papieskiej" renówki. W Barcelonie podczas realizacji zdjęć, policja hiszpańska zatrzymała pod katedrą Sagrada Famiglia "papieskie Renault" i chciała wlepić mandaty młodym ludziom z flagami oraz "papieżowi" za… brak zapiętych pasów.

Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków i Województwo Małopolskie.

Producentem wykonawczym spotu jest TBA Group. Reżyserem jest Przemysław Reichel a autorami scenariusza Przemysław Hauser, Arturo Mari i Przemysław Reichel.

Podkład muzyczny spotu stanowi angielska wersja hymnu ŚDM2016 "Błogosławieni miłosierni" z aranżacją zdynamizowaną na potrzeby ścieżki dźwiękowej.

Zofia Świerczyńska


liczba odsłon: 2367 | dodano: 2015-10-17 21:19:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook