Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Sigur Rós - Takk...
Dawno, dawno temu, a mianowicie w 1994 roku narodził się w Islandii zespół o dźwięcznej nazwie Sigur Rós, co w wolnym tłumaczeniu znaczy "róża zwycięstwa". Grupa, jeżeli chodzi o styl muzyczny, reprezentuje takie "niewiadomo co" (a dokładnie pop z własnym wkładem wyobraźni). Poprzez cichy i spokojny klimat potrafi krzyczeć nam prosto do ucha.
Swoją oryginalnością przyciągają mocno do siebie i robią to praktycznie od 1999 roku, kiedy to świat o nich usłyszał i proszę sobie wyobrazić, że nawet się zainteresował, dzięki ich drugiemu albumowi "Agatis Byrjun", wypływającemu w tym czasie poza granice Islandii.
 

Album "Takk...", jest kolejnym dziełem zespołu, w dodatku najświeższym, gdzie panowie po raz kolejny pokazali klasę przeprowadzając nas w ciągu 65 minut poprzez delikatne i wyważone brzmienia, subtelne rytmy oraz przyprawiający o lekki dreszczyk wokal, który w dodatku jest bardzo specyficzny. Można by w pewnym momencie doszukiwać się, jakiś niedociągnięć, czegoś, co nam nie pasuje, przeszkadza, lecz musimy być przygotowani, że muzyka nam na to, po prostu, nie pozwoli. Nastrój, jaki powstaje podczas zatapiania się w owych brzmieniach, pozwala nam się w pełni zrelaksować, oczywiście, jeżeli lubimy spokojną i dość specyficznie eksperymentalną muzykę, robiącą od czasu do czasu wrażenie improwizacji. Puszczona w tle, zaczyna przylegać niczym atłasowa chusta, nie przeszkadza."Takk..." jest dość wykwintnym kąskiem, wartym nabycia i posmakowania przez chwilę czegoś innego, zawartego w 11 kawałkach, choćby nawet, żeby zaznajomić się z samą specyfika zespołu, a dla osób znających i lubiących Sigur Rósa, jest to pozycja obowiązkowa! Zachęcam bardzo serdecznie.

 
oficjalna strona: https://poczta.bozecialo.int.pl///redir.php?http://www.sigur-ros.is/

po polsku: https://poczta.bozecialo.int.pl///redir.php?http://www.sigur-ros.art.pl/

 
 
 
Pastor


liczba odsłon: 2176 | dodano: 2007-11-23 12:49:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook