Dziś: sobota, 25 marca 2023
Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM zmienia życie
Nie mogę wyświetlić obrazka

- Światowy Dzień Młodzieży jest przeżyciem, które zmienia całe życie - uważają młodzi ludzie biorący udział w specjalnych badaniach przeprowadzonych w związku ze zbliżającym się spotkaniem młodzieży z Benedyktem XVI w Madrycie. Ponad 90 proc. uważa, że ŚDM jest okazją, by zdobyć nowe doświadczenia, szerzyć naukę Jezusa Chrystusa i wyrazić swoje zaangażowania w życie Kościoła.

Na nieco ponad miesiąc przed 26. Światowym Dniem Młodzieży, który od 16 do 21 sierpnia odbędzie się w Madrycie, Hiszpański Komitet Organizacyjny opublikował wyniki badań przeprowadzonych wśród młodych ludzi, którzy śledzą w internecie wiadomości związane z tym wydarzeniem. Ośrodek Analiz Demoskopijnych (GAD) dokonał analizy 1,8 tys. ankiet, przesłanych do młodych z całego świata, którzy nie przekroczyli 30. roku życia.

Wynika z nich, że dziewięciu na dziesięciu badanych uważa, iż Światowy Dzień Młodzieży jest „przeżyciem, które zmienia życie". Wśród celów uczestnictwa w spotkaniu papieża z młodzieżą świata badani wymieniali: możliwość zdobycia nowego doświadczenia (93 proc.), szerzenie nauki Jezusa Chrystusa (92 proc.), wyrażenie swojego zaangażowania w życie Kościoła (90 proc.) i wyzbycie się swoich duchowych trosk i niepokojów. Młodzi przybywają na ŚDM również po to, aby poznać nowych ludzi (87 proc.) i przebywać wśród tych, którzy myślą podobnie jak oni sami (88 proc.). Jeden na czterech ankietowanych uczestniczył już we wcześniejszych obchodach Światowego Dnia Młodzieży. Niemal wszyscy młodzi ludzie (98 proc.), którzy już wcześniej uczestniczyli w ŚDM w roku 2005 i 2008, ocenią to wydarzenie jako niezwykle pozytywne doświadczenie (80 proc. - bardzo pozytywnie i 18 proc. pozytywnie).

Uczestnicy ŚDM uważają, że wiara w Chrystusa daje siłę, aby przebaczać innym (85 proc.), być solidarnym i pomagać najbardziej potrzebującym (80 proc.) oraz, aby wydorośleć i stać się lepszym człowiekiem (79 proc.). Jak wynika z badań w opinii ankietowanych tego typu spotkania pomagają również przyjąć cierpienie i być szczęśliwym (opinię taką wyraziło 75 proc. badanych) oraz mieć czyste intencje (67 proc.).


liczba odsłon: 1239 | dodano: 2011-07-15 12:25:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook