Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM w Madrycie w liczbach
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ok. 430 tys. uczestników ze 190 krajów świata, 800 biskupów i ok. 14 tys. kapłanów, 30 tys. wolontariuszy i 5 tys. dziennikarzy - tak na dziś w liczbach przedstawia się 26. Światowy Dzień Młodzieży, który w najbliższą środę, 16 sierpnia, rozpocznie się w Madrycie. Zawsze dotąd faktyczna liczba uczestników ŚDM była o wiele większa niż poprzedzające wyliczenia.

Hiszpański Komitet Organizacyjny Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie poinformował, że materiały promocyjne spotkania w serwisie YouTube obejrzano ponad 1,2 mln razy. Oczekuje się, że do stolicy Hiszpanii może przyjechać nawet milion osób, w tym ponad 430 tys. zarejestrowanych uczestników z ponad 190 krajów. Pomocą młodym służy ok. 30 tys. wolontariuszy, w tym 5 tys. spoza Hiszpanii. Najliczniejszą grupę wolontariuszy obcokrajowców stanowią Polacy - 1,5 tys. 150 grup wyszkolonych wolontariuszy będzie dbać o zdrowie pielgrzymów i udzielać im pierwszej pomocy.

Mszę św. z papieżem będzie koncelebrować 14 tys. kapłanów i 800 biskupów z całego świata. 300 osób utworzy Chór i Orkiestrę ŚDM, która posługiwać będzie podczas czuwania 20 sierpnia i Mszy św. 21 sierpnia na lotnisku Cuatro Vientos. W czasie trwania spotkania zaplanowano ponad 300 wydarzeń kulturalnych. Będą to koncerty, wystawy czy trasy turystyczne. Do wypieku komunikantów użyto 3 tony mąki a do uszycia tzw. bielizny ołtarzowej, alb i ornatów 10 mln. metrów nici. W czasie ŚDM uczestnikom rozdanych zostanie 8 ton owoców.

50 domów mediowych i agencji reklamowych współpracowało z Komitetem Organizacyjnym, upowszechniając informacje i materiały promocyjne spotkania. ŚDM relacjonować będzie ok. 5 tys. dziennikarzy z całego świata, w tym niespełna 50 z Polski. 12 młodych osób spożyje obiad z Benedyktem XVI, który zaplanowano na piątek, 19 sierpnia, w nuncjaturze apostolskiej w Madrycie. Zero - to koszty związane z ŚDM, które będzie musiał ponieść hiszpański podatnik, natomiast hiszpańska gospodarka może zyskać nawet 100 mln euro.

rl (KAI) / Madryt


liczba odsłon: 1710 | dodano: 2011-08-19 15:43:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook