Dziś: niedziela, 5 lutego 2023
Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM w Krakowie już ze świętym Janem Pawłem II
Nie mogę wyświetlić obrazka

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. będą spotkaniem z już świętym Janem Pawłem II - powiedział kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, który gościł na Jasnej Górze. W Kaplicy Matki Bożej purpurat celebrował Mszę św., dziękując za Światowy Dzień Młodzieży w Rio i zawierzając trzyletnią drogę przygotowań do spotkania młodych z całego świata w Polsce.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich zachęcał, by wszyscy Polacy podjęli modlitwę przed spotkaniem młodych w Krakowie. Jako wyraz pamięci modlitewnej pielgrzym z Rzymu otrzymał od paulinów ryngraf Matki Bożej Jasnogórskiej. Kard. Stanisław Ryłko, obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich niemal od samego początku związany jest z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Jak podkreśla, spotkania młodych to święto wiary, z którym wiele osób związało się na całe życie. - Papież Franciszek uświadomił nam w Brazylii, że przeżywać wiarę trzeba w duchu młodości, bo kto idzie przez życie z Chrystusem nie starzeje się – powiedział purpurat. Zauważył, że było to szczególne doświadczenie Kościoła pełnego dynamizmu i spontanicznej radości wiary. – Tego Europa, stary kontynent, musi uczyć się od Ameryki Łacińskiej, przede wszystkim tej radości wiary – powiedział kardynał. Przewodniczący papieskiej Rady ds. Świeckich przypomniał też, że „siłą Kościoła latynoamerykańskiego jest ludowa pobożność maryjna, która jest wielkim kapitałem duchowym”. Akurat ten aspekt przezywania wiary jest nam Polakom bardzo bliski i dobrze go rozumiemy. – Cechą polskiej religijności jest zakorzenienie maryjne, z którego wynika radość wiary i młodość wiary, co najbardziej widać w pielgrzymkach pieszych przybywających na Jasną Górę – powiedział gość z Watykanu.

Zdaniem kard. Ryłki, spotkania młodych są najlepszą inwestycją nie tylko dla Kościoła, ale także dla kraju. - Kraj buduje się nie tylko inwestując w drogi, w gospodarkę, ale inwestując w młodych – podkreślił kardynał. Dodał, że choć niektórzy zarzucają, że spotkania młodych sporo kosztują, to jednak „to nie są koszty, to jest inwestycja w przyszłość, to inwestycja w nadzieję a bez nadziei żaden naród nie może przetrwać”. – Światowe Spotkanie Młodych w Krakowie będzie okazją, by Polska mogła sobie uświadomić, że to jest inwestycja w naszą Ojczyznę, w jej przyszłość i przyszłość całego kontynentu – podkreślił kard. Ryłko.

it / Częstochowa


liczba odsłon: 1497 | dodano: 2013-08-27 12:46:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook