Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Rio in Częstochowa! - Europejskie Forum Młodych 2013

Europejskie Forum Młodych 2013 "Rio in Częstochowa!" odbędzie się w dniach 23–28 lipca, równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Miejscem spotkania młodych będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Więcej…

 
Komiks o historii Światowych Dni Młodzieży

W Madrycie 21 sierpnia 2011 r. papież Benedykt XVI ogłosił, że następne obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro. Brazylijski chłopiec okrzykami radości budzi swoich rodziców, którzy nie wiedzą, czym jest ŚDM – tak zaczyna się historia opowiedziana w komiksie „ŚDM jest w Rio”.

Więcej…

 
Na ŚDM w Rio de Janeiro pojedzie 1,6 tys. Polaków

Ponad 1,3 tys. młodych Polaków weźmie w lipcu udział w 28. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Do Brazylii pojedzie także ok. 300 polskich wolontariuszy, którzy będą pomagać uczestnikom tego wielkiego wydarzenia. Wszystko wskazuje, że ŚDM odbędą się z udziałem papieża Franciszka, a oficjalny program papieskiej podróży zostanie ogłoszony 7 maja w Watykanie.

Więcej…

 
Relikwie Jana Pawła na ŚDM w Rio de Janeiro

Relikwie bł. Jana Pawła będą towarzyszyć obchodom Światowego Dnia Młodzieży, jaki odbędzie się w dniach 23-28 lipca w Rio de Janeiro. Relikwiarz przyjedzie do Brazylii 7 lipca i pozostanie tam do 13 października. Podczas ŚDM będzie wystawiony w katedrze w Rio de Janeiro.

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro: wielka Droga Krzyżowa na Copacabanie

Wielka Droga Krzyżowa przejdzie 26 lipca wzdłuż plaży Copacabana w Rio de Janeiro w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Weźmie w niej udział papież Franciszek. Na ciągnącej się wzdłuż plaży alei Atlântica stanie 14 stacji Drogi Krzyżowej. W ich scenografii zostaną wykorzystane repliki niektórych budowli starego miasta w Jerozolimie, w tym bazyliki Grobu Pańskiego, klasztoru Biczowania i łuku Ecce Homo.

Więcej…

 
Hymn ŚDM Rio 2013 w polskiej wersji językowej

W niedzielę, 9 grudnia 2012 r., w Warszawie, odbyła się premiera Hymnu 28. Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 w polskiej wersji językowej. Utwór pt. „Nadzieja poranka”, w wykonaniu polskiej młodzieży, został nagrany na przełomie października i listopada br. Towarzyszy mu teledysk, zrealizowany całkowicie przez młodzież. W poniedziałek, 10 grudnia, piosenka i klip trafiły do mediów.

Więcej…

 
Młodzież z Gniezna apeluje do TVP o transmisje ze ŚDM

Młodzież ze Stowarzyszenia Młodzieży „Wiosło” z archidiecezji gnieźnieńskiej apeluje do Telewizji Polskiej o przeprowadzenie w ogólnopolskim paśmie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży. „Telewizja publiczna zobowiązana jest do respektowania chrześcijańskiego systemu wartości, nie może pomijać w swoich transmisjach wydarzeń, które dla kształtowania tego systemu wśród młodego pokolenia są bardzo istotne” – piszą młodzi katolicy z Gniezna

Więcej…

 
Europejskie Forum Młodych - Rio in Częstochowa

„Rio in Częstochowa”, pod takim hasłem Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską organizuje spotkanie w dniach 23-28 lipca, dla tych którzy chcieliby pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, a z różnych przyczyn, ale głównie ze względu na koszty, nie mogą.

Więcej…

 
Papież Franciszek ma już koszulkę ŚDM w Rio de Janeiro

Papież Franciszek otrzymał już T-shirt uczestnika Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Przedstawiciel komisji ds. młodzieży Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii ks. Carlos Sávio Ribeiro wręczył mu też czasopismo przedstawiające pracę Kościoła katolickiego w tym kraju z młodzieżą. - Chcę uczestniczyć we wszystkim - zapewnił kapłana papież Franciszek. Pobłogosławił go i dodał: - Zobaczymy się w Brazylii!

Więcej…

 
Papież Franciszek na ŚDM w Rio de Janeiro!

„Z radością spoglądam ku lipcowi tego roku, ku Rio de Janeiro! Umawiam się z wami w tym wielkim brazylijskim mieście!” – w ten sposób Papież zwrócił się do wiernych za pomocą Twittera, chwilę po zakończeniu Mszy w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra.

Więcej…

 
Ok. 800 Polaków wybiera się na ŚDM do Brazylii

Około 800 młodych Polaków już zgłosiło swoją chęć wyjazdu na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu przyszłego roku – poinformował dziś biskupów uczestniczących w 359. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Henryk Tomasik. Na razie najpoważniejszym problemem organizatorów jest znalezienie najtańszych biletów na samolot. Przygotowania logistyczne i duchowe koordynuje w Polsce Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Prośba z Rio de Janeiro do polskich artystów

Paloma Llado, sekretarz departamentu kultury Komitetu Brazylijskiego, wystosowała apel do polskich artystów o ubogacenie swoją obecnością i działalnością artystyczną 28. ŚDM w Rio de Janeiro. W piśmie przesłanym do polskiego Biura ŚDM napisała:

Więcej…

 
Ważne informacje i aktualności dla grup wyjeżdżających do Rio de Janeiro

Po powrocie z Rio de Janeiro polski komitet Światowych Dni Młodzieży przekazał ważne informacje i aktualności, które polecamy Waszej uważnej lekturze, a szczególnie opiekunum wszystkich grup wyjeżdżających na ŚDM do Rio de Janeiro.

Więcej…

 
Orędzie Benedykta XVI do młodych

Do odważnego proponowania swym rówieśnikom spotkania z Chrystusem i bycia misjonarzami nowej ewangelizacji wezwał Ojciec Święty młodych całego świata. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało papieskie orędzie z okazji przyszłorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędzie się on w dniach od 23-28 lipca 2013 r. pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Więcej…

 
Kursy językowe "w Sercu"

Duszpasterstwo Akademickie ODA przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie organizuje zajęcia z języka portugalskiego, które przygotowują do wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Kontynuowany jest także kurs języka hiszpańskiego.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76104 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook