Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Św. Jan Paweł II będzie patronem ŚDM w Krakowie

Już święty Jan Paweł II będzie patronem Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie – powiedział ks. dr Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski, podczas spotkania z dziennikarzami po ogłoszeniu daty kanonizacji papieża-Polaka. Ks. Kloch podkreślił, że data ogłoszona dziś podczas konsystorza przez papieża Franciszka, jest znamienna: „Niedziela Miłosierdzia Bożego, która przypada 27 kwietnia 2014 roku, została ustanowiona przez Jana Pawła II. On także wyniósł na ołtarze św. s. Faustynę, Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

Więcej…

 
Modlą się w intencji ŚDM w 2016 roku

Msze św. w intencji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)w 2016 roku będą się odbywały każdego 16. dnia miesiąca. Pierwsza odbyła się w kościele św. Krzyża w Krakowie.

Więcej…

 
ŚDM w Krakowie już ze świętym Janem Pawłem II

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. będą spotkaniem z już świętym Janem Pawłem II - powiedział kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, który gościł na Jasnej Górze. W Kaplicy Matki Bożej purpurat celebrował Mszę św., dziękując za Światowy Dzień Młodzieży w Rio i zawierzając trzyletnią drogę przygotowań do spotkania młodych z całego świata w Polsce.

Więcej…

 
W Watykanie o przygotowaniach do ŚDM w Krakowie

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od zakończenia obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro, a w Watykanie myśli się już o następnych, planowanych za trzy lata w Krakowie. Mówił o tym w wywiadzie dla watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z 9 sierpnia bp Josef Clemens. Jest on sekretarzem Papieskiej Rady ds. Świeckich, która organizuje Światowe Dni Młodzieży. Niemiecki biskup pełni tę funkcję już od 10 lat i kilkakrotnie brał bezpośredni udział w ich przygotowaniach.

Więcej…

 
Ruszył portal prezentujący ofertę religijną Małopolski

Ruszył nowy portal prezentujący ofertę religijną Małopolski www.sacrum.visitmalopolska.pl. Serwis ma być cennym kompendium wiedzy także dla tych pielgrzymów, którzy będą zwiedzać miejsca kultu w Małopolsce podczas Światowych Dni Młodzieży, które za trzy lata odbędą się w Krakowie. Strona działa w sześciu wersjach językowych.

Więcej…

 
Papież w Gnieźnie, Poznaniu, a może i Lednicy

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk wyraził nadzieję, że w 2016 roku papież Franciszek odwiedzi Gniezno, Poznań, a może i Lednicę. „Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Ojciec Święty spotkał się z młodymi także u źródeł chrzcielnych Polski” – przyznał metropolita gnieźnieński.

Więcej…

 
Modlitewne spotkanie młodzieży w Aleppo

Z opóźnieniem dotarła do mediów wiadomość, że 28 lipca, w tym samym czasie, gdy w Rio de Janeiro papież Franciszek sprawował liturgię kończącą Światowy Dzień Młodzieży, w Aleppo modliło się 850 młodych syryjskich chrześcijan wraz z czterema biskupami katolickimi. Spotkanie zakończył akt poświęcenia syryjskiej młodzieży Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej…

 
Rio in Częstochowa!

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” - tak brzmi hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które będzie też mottem Europejskiego Forum Młodych - Rio in Częstochowa!

Więcej…

 
Ostatnie przygotowania do "Rio" w Świebodzinie

W Świebodzinie pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 27 i 28 lipca odbędzie się spotkanie młodzieży - w tym samym czasie co Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu odbyła się w Zielonej Górze. W konferencji wziął udział m.in. bp Stefan Regmunt. 

Więcej…

 
Światowe Dni Młodzieży - Rio w Świebodzinie

Drogi młody przyjacielu! Jeśli z jakichś powodów nie możesz uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro to przyjedź do Świebodzina! W dniach 27-28 lipca br. spotykamy się pod największa figurą Chrystusa na świecie, aby czuwać z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz przyjrzeć się orędziu Benedykta XVI.

Więcej…

 
Oficjalna strona ŚDM w Krakowie – krakow2016.com

Wystartowała już oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Pod adresem www.krakow2016.com młodzi ludzie z całego świata znajdą przydatne informacje na temat miasta Jana Pawła II – przyjaciela młodzieży i inicjatora ŚDM.

Więcej…

 
Msza św. z udziałem ponad 3 mln. ludzi zwieńczyła 28. ŚDM

Msza św. „rozesłania” pod przewodnictwem papieża Franciszka z udziałem ponad 3 mln ludzi zwieńczyła 28. Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro. „Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!” – apelował do młodych Franciszek. Ojciec Święty ogłosił, że miejscem kolejnych obchodów ŚDM w 2016 r. będzie Kraków.

Więcej…

 
Kard. Dziwisz: Kraków i Polska radują się

Kraków i Polska radują się, że na nowo stają się miastem i państwem młodości – powiedział kard. Stanisław Dziwisz komentując informację, że w 2016 roku to właśnie stolica Małopolski będzie organizatorem Światowego Dnia Młodzieży. Metropolita krakowski podkreślił, iż wydarzenie to będzie wielkim dziękczynieniem za osobę Jana Pawła II i jego dziedzictwo, które nadal inspiruje młodych ludzi. 

Więcej…

 
Zapisy na Rio w Krakowie do 20 lipca

„Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszym spotkaniem, przedłużamy zapisy do 20 lipca” – informują organizatorzy Rio w Krakowie. 27 i 28 lipca polska młodzież w stolicy małopolski będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 
Młodzież czeka na decyzję ws. kolejnych ŚDM

„Wszyscy czekamy z wielką nadzieją na ogłoszenie miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży, ufamy, że będzie to Kraków. Decyzja należy do papieża Franciszka, ale mamy dużą szansę - mówił 23 lipca biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, odpowiedzialny za organizację wydarzenia „Rio w Krakowie”. 27 i 28 lipca polska młodzież zgromadzona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 74230 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook