Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Wszyscy jesteśmy gospodarzami Dni Młodzieży

Na pewno Błonia, na pewno Kraków, ale czy będzie jeszcze inne miejsce? Musimy uzbroić się w cierpliwość - uspokaja w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r. pytany, gdzie konkretnie będą odbywały się ŚDM w Krakowie. Zwraca przy tym uwagę, że przygotowania schodzą właśnie na poziom polskich parafii, od Adwentu startuje program duchowy Serce 2.0. Rekrutowani są wolontariusze, a i ludzie w sile wieku mogą być współgospodarzami ŚDM w Krakowie.

Więcej…

 
Szczegółowy plan Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie

Pierwszy tydzień uczestnicy Światowych Dni Młodzieży spędzą we wszystkich, oprócz krakowskiej, polskich diecezjach. W poniedziałek 25 lipca przyjadą do Krakowa. 26 lipca po południu nastąpi inauguracja SDM 2016 a uroczystej Mszy św. na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. W kolejnych 3 dniach biskupi z całego świata głosić będzie młodym katechezy. Będzie to miało miejsce w ok. 250-300 kościołach, kaplicach, halach i innych miejscach w rejonie zakwaterowania grup.

Więcej…

 
Zaprezentowano oficjalne logo ŚDM Kraków 2016

W czwartek, 3 lipca 2014 roku, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaprezentował oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania.

Więcej…

 
Sponsorzy ŚDM 2016 poszukiwani!

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zachęcają do podjęcia wspólnej pracy na rzecz wydarzenia. Pomoc może mieć charakter rzeczowy, wsparcia promocyjnego, wolontariatu, nieodpłatnego wykonania usług lub wkładu finansowego.

Więcej…

 
Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do Rosji

Wczoraj wieczorem krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży dotarły do Petersburga. Ich peregrynacja po Rosji rozpoczęła się w ubiegły piątek i potrwa do 4 września.

Więcej…

 
Brazylijczycy przekazali Polakom znaki ŚDM

Na zakończenie liturgii Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra odbyła się ceremonia przekazania znaków Światowego Dnia Młodzieży. Grupa młodych Brazylijczyków wręczyła krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani” swoim kolegom z Polski. "Jan Paweł II, który był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży, stanie się ich wielkim patronem. We wspólnocie świętych będzie dla młodzieży świata nadal ojcem i przyjacielem" - powiedział papież.

Więcej…

 
Powstanie Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji na ŚDM

Prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, teatr i pantomima, cykle świadectw czy pisanie ikon – będą prezentować wspólnoty ewangelizacyjne, które zamieszkają razem w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Ja też tam zamieszkam, jestem z pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot – zadeklarował bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. O planach powstania MCE rozmawiano dziś w Warszawie podczas spotkania osób odpowiedzialnych w diecezjach za nową ewangelizację.

Więcej…

 
Nabór do wolontariatu w sekcji obsługi medialnej ŚDM

Redakcja serwisu krakow2016.com, sieci społecznościowe, promocja, nagrania radiowe i telewizyjne, grafika, tłumaczenia, biuro prasowe, dokumentacja i monitoring mediów – te wszystkie zadania czekają na wolontariuszy sekcji obsługi medialnej ŚDM Kraków 2016. Nabór trwa do końca maja.

Więcej…

 
Symbole Światowych Dni Młodzieży w Gnieźnie i na Lednicy

Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą – jeszcze przed oficjalną peregrynacją – do archidiecezji gnieźnieńskiej. 6 czerwca prosto z Rzymu przywiezione zostaną do Gniezna, a dzień później będą towarzyszyć młodzieży modlącej się na Lednicy.

Więcej…

 
Ks. Suchodolski o rachunku sumienia przed ŚDM w Polsce

Polscy duszpasterze muszą dobrze wykorzystać dwa lata przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – podkreśla w rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Zwraca uwagę, że obok prężnych ośrodków duszpasterskich są też niemrawe czy wręcz martwe oraz że katecheci po powrocie ze szkół nie mogą zamykać przed młodzieżą salek parafialnych. „Wierzę w pracę organiczną, a więc najpierw w nawrócenie pasterzy i kapłanów” – wyznaje ks. Suchodolski. 

Więcej…

 
Symbole ŚDM pielgrzymują po arch. poznańskiej

Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) po archidiecezji poznańskiej. Rozpoczęła się w Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia, w Poznaniu – w najstarszej na ziemiach polskich katedrze. Krzyż oraz Ikona Matki Bożej pozostaną w archidiecezji do 3 maja.

Więcej…

 
Peregrynację krzyża ŚDM ułatwia mobilna aplikacja

Mobilna aplikacja „Tu jest krzyż!” do wykorzystania w telefonach komórkowych czy tabletach pomaga zorientować się w harmonogramie peregrynacji krzyża Światowych Dni Młodzieży po archidiecezji poznańskiej. – Zainteresowanie aplikacją jest spore, dzięki niej można szybko znaleźć miejsce aktualnego pobytu krzyża ŚDM – mówi KAI ks. Arkadiusz Szady, duszpasterz młodzieży.

Więcej…

 
Polski dzień w Rzymie

Stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, był tematem drugiego dnia międzynarodowego spotkania w Rzymie. Na zaproszenie Papieskiej Rady ds. Świeckich zebrali się przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM z Krakowa, Biura Organizacyjnego ŚDM z Warszawy oraz 250 przedstawicieli episkopatów z 90 krajów świata.

Więcej…

 
#B>M - czyli droga do prawdziwego szczęścia dla młodych

Dwanaście spotkań, na których młodzi zapytają świętych, jak realizować ewangeliczne ubóstwo, to odpowiedź na orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Projekt „#B>M”, czyli „być to więcej niż mieć”, to propozycja krakowskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 skierowana do młodzieży w tym roku.

Więcej…

 
Bp Muskus przed ŚDM: stworzyć przestrzeń do spotkania z Jezusem

„Celem naszych wysiłków jest stworzenie przestrzeni do spotkania z Jezusem, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania nurtujące dziś młodzież – pytania o sens życia, o miłość, o autentyczną wiarę– mówi KAI bp Damian Muskus. – Jest to także budowanie odpowiednich warunków do spotkania z drugim człowiekiem, wspólnego przeżywania radości wiary i dzielenia się nią” – podkreśla koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 74221 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook